Nocturna ┃Uras
53 ┃180 Cm ┃75 Kg
HRÁČ┃Aki
Koraen "Moretti"
DESTRUKCE ┃120
ENERGIE┃110
OSUD ┃130
360
CHARAKTERISTIKA
Koraen ve své atleticky štíhlé postavě dosahuje poměrně průměrné výšky. Nikdy netrčí z davu, ale taky je málokde nejmenší. Co se týče oblékání, převládá u něj Yoachinská móda. K barvám se uchyluje raději tmavším, často mají ale barevné akcenty červené a žluté. V honech na běsy jeho klasický háv nahrazuje lehká kožená zbroj, skýtající spoustu kapes a úchytů na různě dlouhé nože a dýky. Většinu času s sebou nenosí meč. Ačkoli se stal dítkem noci až po svých šestadvaceti letech, jeho tvář si uchovala ten mladičký výraz, díky kterému mu často tipují i pod dvacet let. Jemně řezané bledé tváři dominuje pár zeleno-hnědých mandlových očí, téměř až dětsky zakulacená špička nosu. Tenká linie rtů je často zakřivena do nějakého druhu úsměvu. Tvář lemují dlouhé, okolo obličeje sestříhané, černé vlasy, které mu dosahují až někam pod ramena. Občas je nosí sepnuté do ohonu, někdy do uzlu ozdobeného ostrou jehlicí, ta se dá využít i jako zbraň. Zakrývají také pár drobných jizev na pravém spánku a za uchem. Další výraznou jizvu má i na břiše a zádech jakožto vzpomínku na nezdařené odhmotnění.
Jeho povaha je klubko zvláštních protikladů. Od svého dětství se hodně změnil. Je podstatně výřečnější a také pro každou zábavu. Často se nechá přemoci svými emocemi a ačkoli se začíná krotit, ještě stále ve většině případů jedná dřív, než myslí. Od smrti své rodiny neměl nikoho sobě blízkého až na Valentina, koná většinou na své pohnutky, podle toho, co ze situace vytěží. Ačkoli v něm ještě stále přebývá nějaký zbytek svědomí, právě ten ho dostal mezi naháněče společně s přáním jeho Stvořitele, jehož názor pro něj má větší váhu, než si je ochoten přiznat. Zanevřel na cokoli spojeného s bývalou zemijskou rodinou. Nesnáší koně a psy, nemá rád ani okolí svého bývalého domova a vyhýbá se i Depernichu. Díky jeho roztomilé tvářičce mu toho leccos projde a většinou je taky veselá, trochu přidrzlá kopa. Je výřečný a ze spousty situací je schopný se jednoduše vymluvit. Ale ve chvílích hladu nebo lovu bývá až krutý. Netrpělivý a podrážděný. Přesto preferuje, když má od svého krmení souhlas, než aby si ho musel vynutit. Zvláštní slabost má pro malé děti, s kterými si vydrží hodiny hrát. Často se taky uchyluje k alkoholu, jelikož dokáže na chvíli ztišit jeho hlad po krvi. Nosívá s sebou obyčejně placatku s něčím trochu ostřejším, ale velmi holduje Porta-Sagrijskému vínu.
HISTORIE
Koraen, původním jménem Luca, vyrůstal společně se svým starším bratrem Arwem v malém městečku v Yoachinu. Jeho rodina byla naprosto obyčejná a velmi, velmi normální. Jeho rodiče chovali koně, oba je přímo milovali. Měli dostatek peněz na to, aby si mohli dovolit vzdělání obou synů, přesto nežili v přílišném přepychu. Oba chlapci pracovali v maštalích téměř každou volnou chvíli a otec nad nimi držel přísnou ruku. Často se za jeho zády žertovalo, že by svým koním dopřál Fabio více, než svým synům. Samozřejmě to nebyla pravda, ale jejich otec nedával svým dětem lásku a náklonnost příliš najevo. Pro oba chlapce bylo největší pochvalou jeho uznalé pokývnutí. Jejich matka Tina byla jeho přesný opak. Vřelá, láskyplná a udržovala útulné teplo domácnosti s vytrvalou pečlivostí. Luca prožil vskutku normální a spokojené dětství. S bratrem měl tak dobrý vztah, jak jen sourozenci snad mohou mít. Arwe byl o rok starší a jeho vzor. Vzhlížel k němu snad více, než k jejich otci a oba chlapci byli prakticky nerozdělitelní. Přesto si nemohli být většími protiklady sama sebe. Arwe byl výřečný, plný života. Oplýval okouzlujícím šarmem a inteligencí na svůj mladičký věk. Snadno se učil, všímal si i těch nejmenších detailů. Narozdíl or Lucy dokázal myslet vždy o krok dopředu. Jeho mladší bratr byl mnohem méně výmluvný, ale o to více horká hlava. Spousta emocí se v něm prala v jednom velkém klubku a on ho sotva kdy dokázal zkrotit nebo vypustit napovrch ve srozumitelné formě. Často jednal ukvapeně. Ale stejně jako Arwe oplýval jakýmsi kouzlem, díky kterému nebyl problém, omotat si ostatní okolo prstu. Jeho starší bratr to dokázal pomocí chytrých řečí, pomocí své předčasné vyspělosti, která často ohromila jeho okolí. Lucovo kouzlo bylo mnohem prostší. Spočívalo v jeho andělsky dětské, nevinné tvářičce a pohledu. Působil jako bezradné štěně, nad kterým se všichni rozplývali. Trvalo ale dlouho, než se naučil využívat této své přednosti. Trvalo dlouho, než se přestal snažit být stejně výřečný, jako jeho bratr. Obecně se tyto věci naučil zvládat až po jeho smrti.
Jak totiž plynul čas, jeho poklidně normální život se během několika týdnů rozplynul. S bratrem byli zrovna u příbuzných v Depernicho, když se k nim dostala zpráva, že jejich rodiče jsou oba mrtví. Zasáhlo je to snad jako každé jiné dítě. A tak se z nich ze dne na den stali sirotci. Ujala se jich teta, která sama děti neměla. Navštívit rodné městečko jim nikdy nedovolila a Luca měl teprve zjistit proč. Dny ubíhaly pomalu. Oba chlapci stárli. Luca se naučil v tu dobu od tety hrát na flétnu. Bylo mu to alespoň částečným rozptýlením. Arwe se mu začal víc a víc vzdalovat. Mluvil o zvláštních věcech, sám nikoho neposlouchal. Začal být úsečný, nelítostný. V posledních dnech až agresivní. Od něj utržil Luca první ránu. Zasáhla jej hlouběji, než jen na tvář. Stručně řečeno, jeho starší bratříček to nevydržel a zbláznil se. Křehkou, nalomenou psychiku dorazilo pár dávek drogy, kterou mu nabídli vrstevníci. Snažili se ho vyléčit, ale marně. Vzpíral se a kopal okolo sebe. Jediný, koho skutečně vítal, byli psi. Nikdo nevěděl proč. Arwe měl psy vždycky rád, to Luca věděl. Ale tehdy je skutečně miloval. V noci utíkal do lesů jen v noční košili a několikrát se ho museli vypravit hledat. V sousedství mu tehdy začali přezdívat Vlkochodec. Jednoho dne v lese našli už jen jeho tělo. Vlkochodec odešel nadobro a Luca zůstal sám. Tehdy začal nenávidět psy. Byl to zvláštní pocit. V mladém, tehdy šestnáctiletém klukovi, se pral smutek, vztek a lítost. Netušil co sám se sebou a tak udělal tu nejhloupější věc, kterou mohl. Sebral se a odešel. Jak už bylo řečeno, často jednal neuváženě. Ale v tu dobu potřeboval cíl. Chtěl směr, chtěl konat, měnit svět. A tak se upnul na to nejsnazší, co bylo. Zjistit, co se stalo jeho rodičům. Vrátil se do rodného městečka a začal postupně zjišťovat, co se stalo před pěti lety. Nepoznali ho a když se někdo ptal na jeho jméno, představil se jako Vlkochodec. Postupně se mu podařilo poskládat mlhavý obrázek o jeho zemřelé rodině. Údajně cosi - nebo kdosi - jeho rodiče roztrhal a zabil. Detaily nebyly příliš známé. Vědělo se jen to, že jednoho krásného večera šlo poklidné městečko poklidně spát a když se další ráno vzbudilo, v hřebčíně našli pouze masakr. Koně byli do jednoho mrtví, roztrhaní na kusy, vnitřnosti poházené okolo, stěny vypadaly, jako by je někdo vymaloval krví. Byl to děsivý pohled. A manžele Bahomenovy našli v podobném stavu v jejich ložnici. Co se nikdy nenašlo, byla hlava Tiny Bahomen. Fabiova se houpala na zničeném lustru.
Mladého chlapce ta zpráva zdrtila. Chtěl jejich pomstu, chtěl se bít. Ale sám neuměl nic, což mu svět také brzy připomněl. Dosud žil pod ochranou své rodiny. Sám nebyl nic, neuměl se o sebe postarat. Uměl sice číst a psát, měl znalosti, ale ty mu byly k ničemu. Neuměl se prát, neuměl se orientovat, neměl peníze. Neměl nic. Hned v prvním městě ho okradli. Skončil i bez bot a Yoachimské zimy nejsou příliš vlídné. Byl by někde na ulici umrzl, ale tohle byla ta chvíle, kdy ho našel hrabě Valentino Moretti. Sběratel umění, který, na krvepijce, vedl poměrně klidný života na svém malém panství. Luca nikdy nezjistil, proč se ho Nocturna tehdy ujal. Nikdy se neptal. Byl rád, že má střechu nad hlavou a trochu peněz. Sloužil mu několik let a ve stínu jeho života poznal všechna možná zákoutí nového života, sto tisíc chutí vína i ženy. Na jeho roztomilou tvářičku se nechalo nalákat hned několik dívek a on toho ve víru puberty hojně využíval. Ve volných chvílích se začal učit ohánět mečem a rozdávat rány. Občas se mu podařilo ukořistit pár knih. Žilo se mu zase dobře. Bylo to někdy tehdy, kdy Valentina požádal, aby jej proměnil. “Když to udělám, zůstaneš zavřený v těle kluka, vážně to chceš?” To byla odpověď, které se mu dostalo. To nepromyslel. A tak se s tou stejnou prosbou vrátil až o několik let později, ve svých šestadvaceti letech. V době kdy už se dávno necítil jako kluk. Jestli tak vypadal nebo ne, by musel posoudit někdo jiný.
A tak, za noci plné alkoholu a jiných rozkoší, se Luca dotekem prahu smrti vzdal rudé krve, jen aby se vrátil se zpátky se stříbrnou. Jeho začátky byly neslavné. Dokonce přímo katastrofální. Nedokázal se udržet na uzdě, každou svou přesnídávku usmrtil. Běsnil touhou po krvi, která místy hraničila s šílenstvím. Naštěstí nad ním držel Valentino svou ochrannou ruku, takže se z většiny problémů dokázal vyvléknout, aniž by se ho někdo pokusil zabít. V jednom ze svých zuřivých záchvatů zabil koně. Připomnělo mu to hřebčín nasáklý vůní krve. Obrazy výjevů, které se mu zhmotňovaly před očima při vyprávění osudu jeho rodičů. Tehdy se začal koním vyhýbat. Pod vedením starší Nocturny se pomalu začal učit krotit své vášně. Přijal jeho rodové jméno a Valentino mu vtiskl jméno Koraen. Vytvořili si mezi sebou poměrně blízký vztah, jelikož od jeho proměny jej Valentino bral jako svého syna. Jeho panství skýtalo dostatek prostoru na to, aby si nově zrozený Raen mohl sáhnout na každou část svého nového já. Zkusil si toho hodně. Hodně se taky naučil. Jeho nově nabyté a jakž takž ovládnuté schopnosti pro něj představovaly novou dimenzi, která ho fascinovala a nikdy ho neomrzelo ji stále pokoušet. Vrhal se bez váhání na hranice svých schopností a výdrže. Nejednou se mu to také vymstilo. Při jednom nemilém pokusu o Odhmotnění se sice zvládl poskládat dohromady, nicméně zůstal napíchnutý na větvi. I s rychlým hojením trvalo pár týdnů, než mohl zase vesele běhat. Od té doby Odhmotnění nezkoušel a příliš mu neholduje. Mimo to si ale svou novou existenci vychutnával plnými doušky. Alkohol, krev, sex, svět byl pro něj nekonečná hra. Objevil, že krátké dýky a vrhací nože, obecně malé zbraně schované všude možně po kapsách, jsou mu mnohem pohodlnější, než meč, ačkoli v zacházení s ním nebyl zas tak marný. Vrátil se mu zpátky ten ostře sarkastický humor. Rozvázal se mu jazyk, začal být mnohem výřečnější. Vytvořil novou verzi sama sebe, se kterou se mu dobře cestovalo. Ale po několika desetiletích, která uplynula mnohem rychleji, než čekal, se k němu pomalu začala dobývat nuda. Přestal běhat za zábavou a přimknul se blíže k Valentinovi. Pročítal knihy, poznával svou novou rasu a rodinu z teoretické stránky. Dozvídal se detaily o historii mezi rody. Chodil se svým Stvořitelem po výstavách a k jeho radosti se vrátil ke hře na flétnu. Ale ani koukat na obrazy nevydržel příliš dlouho. Na popud hraběte si vzal do hlavy, že se stane Naháněčem Kontilliánské církve. Jeho zemijští rodiče byli silně věřící lidé. Ačkoli v něm se víra příliš neusadila, nejspíš mu běsové připomínali to, co se jim tehdy stalo. Z té pohnutky se začal učit ovládat svou krev do toho bodu, kdy byl efektivně schopný vytvořit svou vlastní Crios, delší tenkou dýku, a bojovat s ní. Trénoval tehdy skutečně tvrdě, byl to nakonec první cíl, který si stanovil od svých šestnácti let. A povedlo se, s využitím vlivu svého Stvořitele se mu podařilo ukořistit post naháněče. Zakousl se do toho. Doslovně. Byl na několika výpravách, které mu vštěpily více zkušeností, než celá ta léta u Valentina. Naučil se částečně zchladit svou horkou hlavu a navíc si vybrousil stopařské schopnosti. Zdokonalil se v boji se svými noži a dýkami, získal k tomu obratnou mrštnost a navíc se naučil být co nejméně viděn, když je to nežádoucí. Lov na běsy mu dal první skutečný směr v životě, první, který mu dává smysl.
DOVEDNOSTI
-
Pán Slova: Ačkoli nebyl řečníkem od malička, jako Nocturna slovy přímo hýří. Proměna mu postupně rozvázala jazyk a on se naučil navázat rozhovor kdykoli to potřeboval. Dokáže si dobře hrát se slovíčky, vymluvit se z téměř nemožného, číst mezi řádky. Díky aukcím se také naučil od Valentina onu jedinečnou schopnost smlouvání a vyjednáváním. Vyhrožovat viděl svého Hanna pouze jednou a on sám se k tomu příliš neuchyluje. Etiketě a skutečnému vychování se naučil až od od Valentina, který si na uhlazené chování potrpí.
-
Boj se zbraní: Umí se sice ohánět mečem, ale mnohem bližší jsou mu nože a dýky. Preferuje boj z dálky a své vrhací zbraně. Pokud dojde ke střetu zblízka, je jeho výhodou spíše mrštnost a rychlost, než síla. Učil se technikám i od mistrů v Aréně v Depernicho, když se rozhodl stát se Naháněčem. Byla to jedna z oněch dvou návštěv toho města, na ketré jeho Stvořitel trval.
-
Stopařské schopnosti: Dostatečně dobré na stopování běsů i obyčejné zvěře. Začalo to pouhou fascinací a až u Naháněčů se jí dostalo skutečného využití. Za těch pár výprav, na které ho církev vzala se naučil o stopách a nejen o nich více, než by sám kdy jen mohl doufat. Než ale vědomosti přejdou ve zvyklost, trvá to a vyžaduje to také zkušenosti. Ačkoli jako stopař není úplně k zahození, má ještě daleko k dokonalosti. Stále se má co učit, ale postupně si své schopnosti piluje a brousí.
-
Strategické myšlení: Jeho vzdělání je obyčejné, dostalo se mu ho v dětství. Naučil se číst, psát, počítat. Později se začal rozvíjet až u Valentina. Raen se rychle učí, ale často dřív jedná než myslí. Jeho horká hlava ovlivňuje většinu jeho rozhodnutí. Od doby, kdy vstoupil k naháněčům se to sice zlepšilo, ale ještě pořád by se neprohlásil za přílišného stratéga, spíš než to umí vařit z vody, málokdy se drží pevného plánu. Dokáže se ale rychle přizpůsobit a improvizovat.
-
Jízda na koni: Ačkoli se koním vyhýbá, stále se zvířaty zachází s vrozenou jemností. V dětství mu byly vštípeny dobré základy, což v překladu znamená, že se z koně nezhroutí s prvním krokem, dokáže klusat i cválat a dokáže zvíře neuštvat únavou. Je si dobře vědom jejich výdrže a dokáže zvíře poměrně přesně odhadnout, ale pokud je to možné, dává předost jinému způsobu přepravy.
-
Hra na flétnu: Překvapivě lepší, než by se dalo čekat. Původně to byl pro něj nástroj, kterým dokázal ze sebe vyplavit všechny ty emoce, které nedokázal v mládí vtěsnat do slov. Nyní je to spíše forma zábavy, odreagování. Za své roky u Valentina svou hru vybrousil do dostatečně poslouchatelné formy. Nebojí se také hrát před lidmi, ať už je to ve víru opilosti někde v hostinci, nebo přímo před svým Hannem, který si umění jako takové velmi vychutnává.
OSTATNÍ
-
Narodil se a i po proměně jeho hlavní působiště zůstalo v Yoachinu.
-
Koraen je Naháněč Kontilliánské církve.
-
Pokud někdo zná jeho celé jméno a chce jej oslovovat zkratkou, preferuje ‘Raen’, jelikož ‘Kora’ je jediná zkrácená verze, ke které se kdy uchýlil jeho Stvořitel a má ji s ním pevně spjatou.
-
Jeho zemijská rodina vlastnila hřebčín v Yoachinu. Jeho stávající zázemí, hrabství Moretti, se rozkládá na úpatí hor poblíže Albrechtta.
-
Ačkoli se koním snaží vyhýbat, kvůli své minulosti, chová se k nim stále s překvapivou jemností, jakou mu vštípil, ještě jako zemijci, jeho otec.
-
Nosívá s sebou měšec s penězi, dlouhou dýka (věnovanou od Valentina), několik vrhacích nožů a placatku s alkoholem. Většinou má u sebe i svou krátkou flétnu.
-
Nedokáže vystát psy. Stojí si za tím, že jsou to uslintaná chlupatá stvoření bez mozku, protože jen bezmyšlenkovitě následují své pány. Hlavně tedy proto, jak moc jsou pro něj spjati s jeho starším bratrem.
-
Vyhýbá se Depernicho. Od své přeměny v něm byl pouze dvakrát. Pokaždé na žádost svého Hanna a pokaždé s velkou nevolí.
-
I přes svůj odpor k jeho zemijskému životu si často nechává říkat Vlkochodec, když se nechce obtěžovat se svým vlastním jménem.
-
Ještě za zemijského života ve službách hraběte se začal učit boji s mečem. Dostal slušné základy, ale meč s sebou nenosí a k boji mnohem raději používá dýky, vrhací nože a zbraně na dálku. Jelikož je spíše štíhlejší atletické postavy, spoléhá především na svou rychlost a mrštnost, než na sílu.
FAMICA ARGENTI SILVA
CRIOS ARGENTI
Schopnost ovládat svou krev se začal učit až když si uzmul, že se stane Naháněčem. Učil ho sám jeho Hann. Zabralo mu dlouhou dobu, než se naučil uchytit podstatu krve a začít ji přetvářet, ale jakmile to dokázal, jeho postup se značně zrychlil. Ačkoli dokáže udržet zbraň v pevném stavu většinou na dostatečně dlouhou dobu, ještě stále mu dělá problém přeměna z jedné zbraně do druhé. Proto se většinou uchyluje pouze k jedné podobě - dlouhé tenké dýce, velmi podobné té, kterou mu daroval jeho Stvořitel.