top of page
kruh+rohy.png
1nn.png
dd.png
1-pergamen.png

         Fae Bestial

1-pergamen.png

245 230 Cm 120 Kg

ID PILGRIM.png
FFS3-4.png

HRÁČNarogg

menu4.png

Narogg Aa’rhir

4 - fae.png
FFS3.png
1-pergamen.png

DESTRUKCE ┃250

1-pergamen.png

ENERGIE┃180

1-pergamen.png

OSUD ┃140

body.png

570

Reg.png

CHARAKTERISTIKA

Narogga lze vidět většinou v jeho lidské podobě, avšak mezi Faejci se občas ukáže ve svém skutečném já. Je urostlým mužem, silným a mohutným. Určitě není nejmenším a nejhubenějším jedincem, ramena má široká, stejně tak i stehna a boky. Nemá vyrýsované břišní svaly, avšak se o něm vůbec nedá říci, že by byl tlustý. Dá se popsat jako hromada svalů, jeho tělo je pevné a málo ohebné. Rozhodně není nejsvižnější a nejobratnější jedinec, zato třímá velkou sílu ve svých nohách i pažích. Po těle má spousty jizev, jelikož za svůj život prošel nespočtem soubojů. Ve své formě Bestiala dosahuje až 230 centimetrů, jakožto člověk má o patnáct centimetrů méně. Nedá se tedy říci, že by byl nějaký drobeček. Jakožto Bestial má vzhled tmavě šedého vlka s mohutným tělem. Obecně se stavbou těla podobá své chiméře.
Tvář tvrdých rysů a ledové, šedomodré, zapadlé oči, to přesně uvidíte, když se na lidskou podobu Narogga poprvé podíváte. K ostré bradě plné hnědočerných vousů mu také ladí i dlouhé vlasy svázané do ohonu. Kromě vysokého čela a hranatého obličeje mu na tváři lze napočítat pár malých jizev a šrámů, které mu dodávají na nebezpečném vzhledu.
Jeho zjev budí mnohdy strach a opovržení, lidem (ale i Faejcům) připadá jako děsivé monstrum, něco netvorného, nepřirozeného - ať už jako člověk, nebo jako Bestial. Rozhodně pro Narogga není jednoduché někam zapadnout, nebo dokonce splynout. Mnohdy vyčnívá z řad, je na okraji společnosti a žije život osamoceného vlka - což mu vyhovuje.
Povahově je Narogg rozhodně složitou osobností. Většina by od Fae čekala mírumilovnou bytost s něžným obličejem a sladkými slovy na rtech, avšak toto psisko je pravým opakem. Rogg rozhodně nemá daleko k ostrým a zraňujícím slovům. Je velice přímočarý, upřímný a vše říká bez servítek. Pokud existuje něco, jako totálně prořízlá pusa, stoprocentně ji vlastní právě Narogg. 

Když jej poprvé potkáte, jistě vás prvně ochromí jeho vzhled a nepříjemný pohled. Pokud vás ani toto však neodradí s ním začít konverzaci, pravděpodobně zažijete nepopsatelný zážitek v podobě protočených panenek, znuděného mlaskání a absolutního nezájmu o vaši osobu, nebo i salvu upřímných narážek a výčet nedostatků vaší osoby. Ano, správně - nazvat jej mrzoutem, bručounem, negativním chuchvalcem energie - to vše přesně na Narogga sedí.Rozhodně není humorným maníkem, se kterým byste si chtěli vychutnávat pivečko v hospodě. Jediný humor, který tohle psisko zná, je kousavý sarkasmus a těžká nálož morbidity.
Narogg ve svém životě zná pouze tvrdou práci a dřinu. Vše si musel vysloužit sám, pracuje jen pro sebe a pro své vlastní obohacení. Není chamtivý či hrabivý, ale pomoc druhým, spravedlnost či nějaká ctnost mu moc neříká. Ne, že by okrádal chudé, nebo že by snad zabíjel pro potěšení, ale věci jako osud jiných či empatie vůči druhým jsou mu ukradené. Obecně svět sám o sobě je mu ukradený, nezajímá ho politika národů, lidí, krvepijců ani Faejců. Žije primárně pro sebe, pracuje pro sebe, své pohledávky a práce splní bez ohledu na druhé, neplete se do sporů dvou stran, příliš se nepřidává k nikomu určitému a nezvládá vzhlížet k autoritám či vůdcům. Díky tomu se i často dostává do konfliktů a rvaček. Pro zlomené kosti nechodí daleko a rozhodně nemá problém se poprat či ukázat svou dominanci. Nikdy však neubližuje pro nic za nic, souboj se slabšími jsou pro něj potupnost. 
Abyste Narogga zaujali, musíte být buď zadavatel práce, nebo opravdu výrazná osobnost, kterou si zapamatuje. Jak už bylo řečeno, po otci je Rogg tak trochu vlk samotář. Samota mu nevadí, avšak občasnou společností - primárně žen - taky úplně nepohrdne. Nemá rád velké davy lidí, ale ač by si to sám nikdy nepřiznal, i on občas potřebuje občasnou sociální interakci nebo hřejivost ženského těla. 
Většinou má nasazený svůj kamenný výraz, který se moc často nemění. Někdo by i řekl, že Narogg postrádá jakoukoliv mimiku nebo emoce ve tváři. Částečně je to pravda, ti co jej znají delší dobu, si občas říkají, jestli mu nezamrzl ksicht. Rogg opravdu málokdy projeví nějakou emoci, neprojeví smutek, neukáže úsměv, nedokáže se snad ani blbě zašklebit nad nějakou debilní poznámkou. Zdá se být docela emočně plochý, ale není pravda, že by emoce úplně postrádal. Jistě se v jeho životě najde pár osob, které dokáží projít zdí, kterou si vůči světu Narogg za svá prožitá léta vybudoval. Tento Bestial se však neotevře jen tak někomu, důvěru si u něj musíte sáhodlouze budovat a přátelství je pro něj opravdový závazek.
Tento vlčík nezná věci jako strach, bolest či smutek. Díky tomu, že se na věci neváže, nepoutá se citově k jiným a existuje v momentě, postrádá důvod být smutný, mít strach či zažít zklamání Žije poměrně jednoduchým životem s jednoduchým nábojem. Sám o sobě ale jednoduchý není, dalo by se říct, že je to vysoce inteligentní jedinec, přesto však je občas mozek pomalejší, než jeho rýpavá slova a silné ruce. 

Reg.png

HISTORIE

Arconna je studeným a nehostinným místem. Není nikterak zalidněná, ani možná oblíbená. Někteří se odtamtud stěhují ve spěchu, jiní se zde naučili žít - stejně tak jako ošetřovatelka a bylinkářka Alderya. Krásná žena s havraními vlasy, která poskytovala útočiště a péči zraněným a chudobným.
Jedné chladné noci ji navštívil rytíř. Mohutný muž s tvrdými rysy, pro Alderyu velmi pohledný. Měl četná zranění, ne však nikterak vážná. Pobil se s čímsi neidentifikovatelným, něčím, co pravděpodobně nebylo přátelské k ničemu živému. Noc byla mrazivá, lůžko bylo volné a těla hřála. Žena s havraními vlasy s rytířem ulehla několikrát a jejich pouto se prohlubovalo každou společnou noc. Kromě toho bylo nejspíše na tolik silné, že se objevil zárodek něčeho... nečekaného. Rytířovy rány se hojily a noci se zdály být čím dál teplejší. Nakonec vyrazil pryč, se slibem, že se vrátí. Jistě, přišel. Tehdy byla Alderya již v 8 měsíci těhotenství. Co cítil rytíř, když zjistil, že čeká potomka? To nikdo neví. Rozhodně se však nejednalo ani o čirou radost, ani o velký smutek. Mladá žena však cítila strach, napětí, obavy. Obavy o to, že jí rytíř opustí a nevrátí se. Obavy o to, že nezvládne dítě vychovat. Zůstal s ní. Než porodila. Těsně před tím jí však připravil na něco, na co se možná ani připravit nešlo. Poprvé někomu za ta dlouhá léta ukázal svou vlčí tvář. Tvář vlka samotáře, tvář Fae. Šok z této podoby byl samozřejmě nepoživatelný. Mnohem větší šok nastal, když Alderya porodila něco, co ani zdaleka nepřipomínalo novorozence. Chlupaté monstrum, něco nelidského. Žena nevěděla, co si s tím počít. Smíření s realitou bylo kruté a rytířovo chladné ne-vysvětlení snad ještě krutější. Byl s nimi pár krátkých měsíců. Ač byl Uldar zvíře s lidským vzhledem a ona porodila jeho zvířecího potomka, stále jej milovala. A zároveň nenáviděla. Byla jím otřesena. Hnusil se jí. Stejně jako její syn. Přesto ale cítila to pouto, které ji k rytíři táhlo. Pořád k němu byla vázaná, byla jím okouzlená, milovala jej a zároveň... tak moc nesnášela. Kdo ví, zda to byla láska, nebo jen Faejské kouzlo. Ke svému synovi ale necítila nic.
Rytíř se vracel. Občasně za měsíc, s plným měšcem, za který žena zvládla vyžít. Občas za týden, jen s rukou plnou jídla. Někdy mu však cesty trvaly rok. Jeden, někdy dva. Narogg mezitím rostl. Nežil však jako normální děti z města. Matka jej nepouštěla z domu ven, zavírala jej občas do kůlny, kde žil jako zvíře. Nepouštěla jej ven, jelikož se bála toho, že ji lidé za zplození nestvůry zabijí. Bála se svého syna, bála se lidí venku, bála se žít. Už ani svou práci ošetřovatelky nevykonávala. Když však potřebovala peníze, ošetřovala lidi u sebe doma. Narogga zamykala v kůlně se svázanými končetinami a zavázanou tlamou, aby nevydal ani hlásku. Málokdy si se synem hrála, nikdy jej pořádně neobjala, nikdy mu neřekla vlídné slovo. Krmila jej, tvrdě vychovávala, učila domacím pracem, učila bylinkářství. Za noci jej občasně pouštěla ven, aby chodil do studené noci trhat byliny. Občas sama doufala, že se malý Narogg nevrátí, nebo že jej někde zabijí. 
Uldar byl jediný, kdo se synem podnikal něco mimo město. Když byl v okolí, bral si jej na lov, učil jej dovednostem Fae, snažil se jej zasvětit do života a dát mu lásku. Avšak to nestačilo. Naroggovi nestačilo otcovské objetí jednou za půl roku. Měl rozhodně otce radši než matku, ale mnohdy mu vyčítal, že odchází. Mnohdy plakal, když se otec nevrátil kdy slíbil. 
Matka jej nazývala zrůdou a také jej nutila žít jako zrůdu. Ačkoliv to Narogg svému otci říkal, rytíř mu nikdy nevěřil. V deseti letech jej naučil osvojit si lidskou podobu. Teprve až tehdy Narogg konečně zažil život ve městě. Ten byl však tvrdý. Pro ostatní děti byl outsider, ten "divný kluk". Neměl příliš sociální cítění, návyky, neuměl si hrát. Neuměl s jinými lidmi pořádně komunikovat. Místo přijetí se mu dostalo tvrdé šikany od každého, kdo jej ve městě potkal. 
A tak se Narogg skryl do ústraní. Stal se pozorovatelem. Učil se od ostatních dětí, od lidí, od ruchu. Učil se vše sám, jen do tajů Fae jej občasně zasvětil otec. Ten však postupem času chodil méně a méně. A ačkoliv slíbil, že se na jeho dvanáctiny objeví, neobjevil se. Ani rok poté, ani ten další, ani další. 
Naroggovi bylo sedmnáct, když vzdal čekání na otce. Rozhodl se vydat do světa, toulat se a vydělávat. Po otci měl doma meč, helmu a staré brnění. To bylo to jediné, co si z domova vzal a poté, poté už se tam dlouhou dobu neukázal. Rogg procestoval mnoho zemí, potkal mnoho lidí, zažil mnoho úskalí. Hledal i částečně svého otce, ale tam kde byla stopa, tam byl i slepý konec. Zda jeho otec zemřel, nebo se ztratil, to nevěděl. 
Když bylo Roggovi asi 40 let, jeho nenávist k matce se pomalu rozplývala a rozhodl se ji navštívit v domění, že se změnila. A možná i trochu doufal, že s ní nalezne i svého otce. K jeho překvapení, matka stále žila. Stále čekala na svého rytíře, který se neukázal již skoro 30 let. Byla již trochu pomatená, ale svého syna si pamatovala. Místo vřelého obětí, omluvy či snad lítosti nad chováním se Narogg dočkal však jen další rány do srdce. Kromě toho, že jej nazvala zrůdou, mu vyčetla i to, že kvůli němu přišla o otce. Kdyby jej neporodila, mohla cestovat s Uldarem. Narogg byl její břímě a ona jej nesnášela. Rogg se pouze otočil na patě a zmizel. 
Po pár letech se znovu vrátil, nevěděl, co čekal. Nejspíše hledal rozuzlení, logiku v matčině chování, logiku v tom, jak mu ublížila. Místo matky našel trosku, šílející ženu, která hledala svou lásku, svého rytíře. Byla již značně dementní, nemocná a umírající. Ležela na smrtelné posteli, když vešel do jejího domu. Ironicky, když jej viděla, pověsila se mu kolem krku se slovy, že se konečně vrátil. Její rytíř, její Uldar. Poprvé ucítil matčino objetí. Poprvé a naposledy. To co cítil, byla však jen pouhá bolest. Zklamání. Zmatení. Když ulehla zpět na lůžko, zdála se, že umírá. Ukončil její trápení. Pocitu zadostiučinění se mu však nedostalo. Zbyla jen prázdnota. Pár nevyřčených otázek. 
Narogg se od té doby domů nevrátil. Matku pohřbil a s ní i všechny své sny, vize a ideály. Začal pracovat jako potulný žoldák. Inspiroval se otcem. Nebyl však nijaký rytíř, s mečem se naučil sám. Mnohdy využíval síly Fae, aby dokončil své zakázky a práce. Žil od města k městu, příliš se nikam nevázal. Hledání otce po několika desítkách let vzdal. Do Arconny se neodvážil vrátit a tak cestoval, poznával svět, poznával ženy, poznával lidi, přátele i nepřátele. K nikomu se příliš nevázal, přesto si své kontakty a zajímavé osoby našel. 
Po mnoha, mnoha letech žoldáctví, cestování a života na hraně se rozhodl upustit páru a trochu se usadit. Zavítal na Yáchelovy Ostrovy, kde se "nechal naverbovat" mezi piráty. Pár let na moři za účelem obohacení, kdo by o to nestál, ne? Širý svět již prozkoumal, moře však bylo pro tohle psisko neznámá. A tak za vidinou peněz, zábavy a dobrodružství přijal svůj osud mezi pirátskou sebrankou.

Reg.png

DOVEDNOSTI

  • Mistr meče: Kdo by se divil, že zrovna tenhle jedinec dokáže se zbraněmi zázraky? Narogg se díky svému otci, ale i životním zkušenostem a nelibosti osudu naučil používat meče. Nejvíce se mu zalíbil boj s klasickým obouručním, který je jeho prodlouženou rukou, jeho nejlepším přítelem. Rogg je na bojišti mistr, díky svému žoldáctví má zkušenosti z mnoha bitev či potyček, obecně měl dlouhá léta života strávená pouze ve střetech a bojích. Málo kdo jej dokázal v mistrovství meče překonat, při boji na blízko nemá velké konkurence. 
    Meč, který Rogg vlastní, byl ukován tomuhle psisku namíru, je pomerně těžký, dlouhý, nepříliš zdobený, z dobré oceli, se směsí několika tvrdých a vzácných kovů, které jeho meči dodávají správný švih a zároveň jej barví do tmavé šedi. Není to nikterak krásná zbraň, rozhodně to ale není žádný zrezlý mečík. Jeho zbraň odpovídá Roggově velikosti a stavbě, proto s ním nemůže bojovat jen tak někdo. 

     

  • Technika problesknutí: Tato technika je úzce spojená s jeho Faejskou rychlostí. Nejedná se o žádné kouzlo, magii, nebo snad "speciální schopnost", jen a pouze o zapojení jeho opravdové Faejské podoby a vlčí rychlosti. Narogg se při "přeměně" dokáže na malou chvíli zrychlit a v sekundách se dostat za záda protivníka. Tuto dovednost lze použít jen jednou, kvůli velké spotřebě fyzické síly. Rogg ji využívá při posledních chvílích boje pro rychlou exekuci protivníka.
     

  • Bestie: Ačkoliv Rogg málo kdy ukazuje svou pravou podobu, jsou chvíle, kdy opravdu musí. Zažil již hodně chvílí na pokraji života a smrti, kdy jej jeho druhá tvář zachránila. Ve své podobě Bestiala je o něco vyšší a mohutnější, což mu dodává větší fyzickou sílu a odolnost vůči bolesti, ubírá mu však na obratnosti a rychlostech úderů. Když se opravdu rozzlobí a probudí v sobě bestii, na krátký moment takzvaně zvlčí. Tehdy zahodí meč, sápe, drápe, kouše, skáče a trhá na kusy. 
     

  • Bylinkář: Jediné, za co Rogg vděčí své matce, je to, že jej částečně zasvětila do bylin. Narogg zná snad veškeré byliny, které jsou po kontinentech k nalezení. Umí vytvářet léčivé odvary, ale i protijedy či uklidňující směsi. Ví, která bylina umí utišit bolest a zároveň zná byliny, které zajisté dokáží zabít. Umí namíchat byliny tak, aby svou léčivou schopnost posílily a zvládly zranění zahojit rychleji. Kromě odvarů umí také připravovat různé masti a zábaly do ran, které pomohou s regenerací tkání.
     

  • Regenerace: Jedinou léčivou Faejskou schopností, kterou Rogg vlastní, je schopnost vlastní regenerace. Sám se dokáže léčit rychleji, hluboké rány a zlomeniny se mu oproti normálním smrtelníkům nehojí měsíce, ale třeba jen týden či dva. Malé ranky a odřeniny se mu zvládají hojit do dne. Tato schopnost léčení je však jen pro jeho vlastní tělo, nikoho jiného léčit neumí - jen bylinkami. 

  • Stratég: Kdo by byl čekal, že jakožto žoldnéř bude Rogg skvělým stratégem. Nejen, že dokáže naplánovat bitvu předem, ale zvládá své strategické schopnosti využít i v boji proti nepříteli v aktuálních situacích. Zná pohyby těla, dokáže tak předvídat rychlost útoku a sílu protivníka. Většinou zná kroky svých nepřátel dopředu, proto se umí efektivně bránit, ale i efektivně útočit. Málo co jej překvapí a málo kdy potká opravdu nepředvídatelného protivníka. 

Reg.png

OSTATNÍ

  • Jeho Faejské jméno je Grom‛zhar, nikdy ho však nepoužil. 

  • Narogg je: Bývalý žoldák, Pirát z Yáchelových Ostrovů​ - bojovník, na palubě zastává roli tvůrce pořádku. Snaží se být jinak v ústraní, příliš se s nikým nebratříčkuje a hledí si svého. Při obraně jeho lodi či při útoku na cizí loď  je mezi prvními, kdo brání/útočí. Zastává boj na blízko.

  •  Pochází z Arconny, je zvyklý na chladná podnebí a zima mu nevadí.

  •  Oproti ostatním je velikánem, jakožto Fae dosahuje výšky 230 centimetrů. Ve své lidské podobě je o 15 centimetrů menší. 

  • Není příliš obratný a často do něčeho narazí. Jeho výška i váha mu dost často v reálném životě překáží, občas se praští o rám dveří, někdy pod ním praskne židle.

  • Má poměrně velkou toleranci na alkohol, málo kdy se opravdu dokáže opít.

  • Matka mu usekla kus ocasu, když byl malý. Byl to trest za to, že utekl ven za denního světla. 

  • Po těle i tváři má obecně naseto spousty jizev, u některých už ani neví, kde k nim přišel.

  • K pirátům se přidal pouze pro vlastní obohacení, za vidinou zlata a dobrodružství. Ironicky nemá rád vodu a nenávidí se koupat.

  • Bytostně nesnáší optimisty a příliš hlasité osoby. 

  • Pohrdá těmi, kteří používají střelnou zbraň. 

  • Má rád ženy, pivo a svůj klid.

  • Inventář: Nezdobená šedá helmice, ocelová ramena s chlupatou kožešinou zakrývající krk a prsa, kožené kalhoty, ocelové lehké náramníky, malý kožený vak s nezbytnostmi, nezdobený šedý obouruční meč Saa-zhed - pro obyčejného smrtelníka nebo hubeného Fae skoro nezvednutelný. 

bottom of page