top of page
ren-tu-untitled-0.jpg

  Sexuální scény, násilí, poškozování a mrzačení, krev, vnitřnosti a vulgarita. Proto minimální věk hráče pro hraní na Pilgrimu je stanoven na patnáct letToto slouží jako upozornění, jelikož nikdo po vás váš reálný věk vymáhat po internetu násilně nemůže, Admin & Tvůrce hry nebude brát proto na sebe zodpovědnost za případné pozdější pohoršení. Také je hra Pilgrim a její komunita, silou pomluv vyhlášená jako toxická, proto je zde vstup jen na vlastní nebezpečí.

UPOZORNĚNÍVE HŘE SE MŮŽE VYSKYTOVAT:

UPOZORNĚNÍ
Pravidla
záhlaví.jpg

⌘ V Herních kanálech a kapitolách se bude moci hrát jen s registrací. Před začátkem registrování, si důkladně promyslete , zda-li budete mít na hraní čas či se vaše postava vůbec uchytí. Jelikož jsou i ostatní hráči často závislí na vašem příspěvku, je nutné, abyste byli schopní věnovat této hře alespoň trochu svého volného času. Samozřejmě po vás nikdo nechce, abyste zde trávili " svůj život ". REGISTRACÍ TAKÉ POTVRZUJETE ŽE JSTE PŘEČETLI PRAVIDLA A REÁLIE HRY, KTERÉ BUDETE RESPEKTOVAT.
Váš nápad na charakter můžete probírat s Tvůrcem hry! Doporučuje se to vzhledem k obsáhlosti hry.

2/1. –⁠ Herní formuláře naleznete v rubrice: REGISTRACE. Vyplněnou registraci poté odešlete jako formulář, přímo skrze web hry, pokud se budete chtít domluvit s administrátorem, je možné i dle popisků, odeslat vaší registraci přes google dokument. Hraní na Pilgrimu, je tedy možné až po schválení vámi napsané registrace. Na kterou máte po příchodu na server Jeden měsíc, budete upozorněni. Pokud nebudete nijak reagovat a nevyjádříte se, Administrátor Vás ze serveru vyhostí. Pro nedodržení této lhůty a porušení pravidla pro registraci.

2/2. –⁠ Pokud se vaše registrace pozastaví a je nutné jí předělat a nějak více dopsat. Máte na předělání týden, poté je smazána z databáze a zapomenuta a vás jako uživatele, administrátor považuje za výše uvedeného nekomunikativního  člena a jste ze serveru odstraněn, pokud máte zájem z vaší strany pokračovat, administrátor vám se vším může pomoci, není to ale jeho povinnost za vás vše sepsat.

2/3. –⁠ Pokud jsi myslíte, že vaše herní schopnosti a psací um není dostatečný vzhledem k obsáhlosti hry a velkého množství textu, či stylem již sepsaných existujících charakterů. Prosím, neodesílejte vaše registrace s postavou, jejíž charakteristiku popíšete na tři řádky stylem výpisu z wikipedie. Zkuste přemýšlet při tvorbě postavy, rozepsat jí. Ukažte svůj květnatý jazyk a fantazii kterou vložíte do slov, aby i ostatní hráče zajímalo jaký charakter ve hře bude. 

2/4. –Admin & Tvůrce hry má právo vaší postavu zamítnout, či vás podrobit role-play zkoušce, při které budou rozhodovat a hodnotit i ostatní již zaregistrovaní hráči.

 2/5. – REGISTRACÍ DÁVÁM SVOLENÍ, ABY S MOU POSTAVOU BYLO NAKLÁDÁNO POZDĚJI DLE UVÁŽENÍ TVŮRCE HRY. Pokud majitel a tvůrce postavy, při svém odchodu nespecifikuje osud svého charakteru, postava zůstane v herním světě jako NPC či později může být předána jinému hráči. Jedná se o důležité pravidlo, vzhledem k tomu jak postavy jsou propojené, byla by herně hloupost, kdyby se jen tak vypařila do éteru. Tím se dostáváme k dalšímu bodu: Tvůrce hry může po vašem odchodu, tento opuštěný charakter využít k vlastním účelům, jako jsou např. povídky nebo jej darovat jinému aktivnímu hráči, který o charakter má zájem.

cooltext451356992502866.png

1/1. – Při příchodu je slušností pozdravit. Návštěvníci jenž budou mlčet a úmyslně ignorovat zprávy budou během několika dnů ze serveru vyhozeni.. Při delší pauze jako hráč obeznámit své spoluhráče o své neaktivitě v Omluvenkách na serveru hry. Hráči, jenž přestanou komunikovat a nedají o sobě vědět, budou při další čistce vyhozeni. Takový to nespolehlivý hráč, zde nemá místo, vše je o komunikaci a dá se domluvit i na půlroční pauze, jeli hráč ochotný. Pokud ovšem bude ignorovat jak Admina tak i své spoluhráče a úmyslně brzdit hru, budeme se muset s takovým neaktivním hráčem rozloučit.

1/2. –⁠ Jsme zde tolerantní! Máme zde každý své názory, ale určitě je nevnucujeme ostatním násilně, vyhněte se narážkám o tématech jako je rasismus, homofobie a závažné nemoci. Pokud je to v nějakých mezích. Černý humor, je černý humor. Je dobré mít svůj názor, ovšem někdy je lepší i mlčet a nechat si jej pro sebe. 

1/3. ⁠ ⁠Zbytečně zde nevyvoláváme spory, hádky, násilí a vulgaritu.
Každému občas sprosté slovíčko ujede, ale všeho s mírou! Netýká se herních postů, pokud má pro vše uvedené charakter předpoklady, že jeho mluva nebude vytříbená a na úrovni.

1/4. – Je zakázáno pořizovat screeny či jinak šířit vnitřní informace ze serveru hry Pilgrim. Porušení a další šíření za účelem poškodit hráče či i hru samotnou se trestá trvalým vyhazovem.

1/5. ⁠ Respektujte Administrátora a Tvůrce hry. Je to také obyčejný člověk jako vy hráči, ovšem na starosti má i chod hry. Hráč má však právo se kdykoliv na cokoliv zeptat! Sám hráč poté může napomoci s přípravou nejrůznějších herních eventů, dějových kapitol i samostatných reálií.

1/6. –⁠NEZNALOST PRAVIDEL & HERNÍCH REÁLIÍ NEOMLOUVÁ: Budoucí hráč je povinen si přečíst web, laicky v kolektivu MANUÁL ZLA, čerpat z vytvořených textů přímo pro tento projekt, prozkoumat interaktivní mapu a dbát na popis různých lokací.

⌘ Nějaký další základ pro psaní odpisů zde stanovíme! Hrajeme zde "povídkovým" stylem, takže oddělovat herní post závorkami do kterých budete psát činnosti a myšlenky, dělat nemusíte ba ani nedělejte. Jelikož se ve hře nachází mnoho zkušených hráčů, jenž se dokáží rozepisovat tak pro spokojenost ze hry všech, je minimální počet na základní odpis je alespoň 200 slov. Když se více rozepíšete, tím lépe! Ale zbytečně prodlužovat situaci a omílat všechno dokola je také trochu kontraproduktivní.

 

3/1.  –Při hraní za postavu zvolte nejlépe er-formu, tj. vypravování ve 3. osobě.

3/2.  V HERNÍM POSTU přímou řeč postav píšeme do uvozovek a tučným písmem. Naopak myšlenky postavy, úvahy a rozhovor Nocturny se svým fámulem (- V uvozovkách) označíme kurzívou! Pokud se ve hře ve vašem postu objeví nárazově NPC charakter, jeho přímou řeč píšeme taktéž v uvozovkách tučně s kurzívou.

                     Zkratky: – Kurzíva:  *"Zdravím."*  ┃– Tučné písmo:  **"Zdravím."** ┃– Kombinace:  ***"Zdravím."***

3/3. – ⁠Pro hraní samotné využíváme funkcí HERNÍHO BOTA - TUPPERBOX, u kterého si registrujeme postavu. To znamená, že je vám na serveru vytvořen registrační kanál přímo pro vás, kam odesíláte kódy, pozdější registrace a můžete zde i přímo kontaktovat Administrátora, který jako jediný člen serveru má společně s vámi přístup do tohoto kanálu. Váš kanál slouží i pro osobní poznámky ke hře.  Ve hře poté označujeme spoluhráče přes roli (Tag) jeho postavy, to znamená že pod herní post za odehraný charakter napíšeme ihned: @(Jméno charakteru), pokud hráč hraje s vícero lidmi může označit všechny postavy na konci a oddělíme postavy lomítkem, či v průběhu psaní odpisu označit přímo roli charakteru pokud se shoduje s prvním pádem ( Kdo? Co? ).

3/4. LHŮTA NA HERNÍ ODPOVĚĎ JE 5 DNÍ - maximálně s komunikací 7 DNÍ, poté je dobré a nutné dát vědět svým spoluhráčům, co se děje v kanálu s názvem: Omluvenky. Zbytečně neprodlužujte tuto možnost jako Hráč! Ostatní čekají, to si pamatujte. Pokud budete dlouhodobě ignorovat rozehrané hry a nekomunikovat, budete označeni tagem, které slouží jako připomenutí. Pokud se toto označování bude opakovat a trvat několik měsíců bez komunikace, budete vyhozeni.

 

3/5.  –⁠ Herní vypravěč s ikonkou V. má přední slovo ve hře, vypravěčův post, není jen tak. Pokud si přejete obohatit vaší hru, stačí se domluvit s nějakým hráčem, co tuto roli na serveru vlastní. Probrat své nápady, začít diskuzi a zapojit svou fantazii. Vypravěč má možnost i herně zneškodnit váš charakter, pomocí Vran- Cechu zabijáků. Tento post pak je nevratitelný a pokud Vypravěč vaší postavu usmrtí, již za ní nebudete moci dále hrát.

Pokud se v herní kapitole objeví speciální NPC charakter, dostane svoje speciální oddělení herního postu. Pokud je předem domluveno a povoleno hrát za další nepodstatné NPC, hrají za ně hráči. Poté je třeba oddělit herní přímou řeč NPC: "Tučně a kurzívou"

 

Godfellow.png

⌘ I v této hře je možné využít možnost kostky pro rychlé a přesné vyřešení herních problémů, jako je například možné těhotenství postav či případný boj. Vše je ale na předešlé domluvě hráčů! K tomu je herně dostupný i bodový systém D.E.O.S, kde každá herní postava má určitý počet bodů z vytvořeného registračního formuláře a hráč si tyto body dle svého logického úsudku může rozdělit právě do tří hlavních statů postavy: Destrukce, Energie a Osudu.

Příkazy pro kostku tedy můžete aplikovat stylem náhody, právě z jednoho možného statu, tedy pokud se zaměříme na případnou Destrukci postavy, neboli ničivost a její sílu - toto číslo aplikujeme do příkazu pro kostku a tak dále. Nejjednodušší možnost je zkrátka s postavou při konfliktu hrát na staty Osudu, ono číslo pak v rámci náhody je vaše počáteční a náhoda zajistí například že můžete sice prohrát souboj, ale máte pořád stále v druhém hodu možnost útěku a záchrany pro vaší postavu.

kostky.png

4/1. –⁠ Kostka zde funguje v kanálu se stejným názvem, právě zde je možnost posílat váš příkaz pro kostku pomocí (.roll 1dČíslo statu Destrukce, či Osudu postavy #Zde vyplníte například: #Útok, krytí vaší postavy atd.

PŘÍKLAD PRO BOJ poté vypadá takto:( .roll 1d350 #Útok TheodoraJe důležité napsat příkaz správně a to i s mezerou tam kde má být. Vyhrává postava která má vyšší číslo.

4/2. –⁠ Pokud herně dojde i na sexuální akt, ze kterého lze odejít s potomkem. Platí pravidla specifická pro určité rasy. Samozřejmě Noctruny otěhotnět nemohou, ovšem Zemijci a někteří Faejci mezi sebou ano, mezidruhové množení je možné i nemožné dle specifikací jednotlivých druhů. Opět zde platí pravidlo, neznalosti herních reálií neomlouvá i tak je možné se v případě zájmu zeptat Administrátora o radu. Příkaz pro kostku je následující: 

( .roll 1d100 #Těhotenství ). Pokud jsou hodnoty v rozmezí 26-100, je možnost otěhotnění nulová, hodnoty 1-25 úspěšné těhotenstí. Následně můžete využít i kostku pro pohlaví potomka, rozhodující hod stejně jako u těhotenství má samozřejmě matka, pohlaví potomka je ale sázka padesát na padesát. Příkaz pro kostku ( .roll 1d100 #Pohlaví dítěte ) ♂ 1-50 , ♀ 51-100. Dalším bodem je však rasa dítěte, pokud se jedná o spojení Zemijce & Faejce, je šance že se narodí Fae odhadována na 30% To znamená specifikace rasy: ( .roll 1d100 #Rasa ) 1-30 Fae, 31-100 Zemijec. Mezidruhové spojení Fae a výběr druhu záleží na druhu otce ten předává  60% genu ( .roll 1d100 #Druh ) 1-60 druh otce, 61-99 druh matky, ovšem je možné a velmi opravdu velmi raritní, že se narodí Faejský hybrid a ten nese hodnotu 100.

 

cooltext451358190247937.png
O registraci
Posty
Vypravěč
Kostka
bottom of page