top of page

Vítáme Vás ve fantasy, textové hře zvané Pilgrim. Děj Herního Archu I. se odehrává v zemi známé pod názvem Astorie, jejíž časové podloží je usazeno na přelomu temného středověku a novověku v teprve začínajícím období páry.

–⁠ Astorie nabízí hraní za tři stěžejní rasy, zemijci jsou zde zastoupeni v podobě NPC, ovšem i po domluvě a sepsáni několika postav je do hry umožněno přidat nějakého toho opodstatněného zemijce. V základu, ale můžete patřit k velmožné Nocturně na Půlnočním dvoře a řešit pletichaření Dětí noci? Nebo pod rouškou noci plnit své poslání jako Naháněč a pomáhat Kazatelům ničit zlo, jenž sužuje opět Astorii v podobě Běsů? Či být zbloudilý pirát rasy Fae, jenž své srdce přeměnil na kámen a jeho jedinou touhou je shromáždit zlato od lidí, jenž si jej tak drze přivlastnili? Nebo se vydáte na cestu Mediců a nabídnete pomoc bez rozdílu? Jakou cestu si zvolíte je jen na vás.

–⁠ Každá ze zmíněných ras má svůj specifický druh magie, ovšem je nutné zmínit i největší metlu obyvatelstva, která se týká všech druhů a to Irubium, Magická pravidla Astorie. Jedná se o neporušitelná karmická pravidla. Jsou hojně využívána při obchodech či jiných dohodách. Stejně jako Astrálové mají jisté irubium v podobě znamení Malekaie pro využívání magických mincí - Moir, či Nocturny se svou Famicou, nebo Faejci obdaření Aerou. Tato síla není zadarmo a váže se s jedincem dokonce života. Jak je známo Faejců je na téhle zemi málo a tak jsou opatrný co se Irubií týká, jejich pravá jména nesdělují jen tak někomu protože by se jim to mohlo později šeredně vymstít.

 ⌘ Irubium I.
–⁠⁠ Pokud něco chceš musíš něco nabídnout, přírodní zákon. Bez něhož by nešlo přetvářet a využívat magii.

 ⌘ Irubium II.
–⁠⁠ Dohoda cti ( nesmí se porušit) je-li slovně uzavřená platí dokud není splněna.

 ⌘ Irubium III. 
–⁠⁠ Znáš-li pravé jméno kohokoliv, můžeš jej požádat o pomoc, či zaklít, nebo jinak poškodit.

⌘ r. 206 Čtvrtého věku| Jaro

Kolo roku

PILGRIM: Příběhy Astorie

  • Základní otázky návštěvníků:
    Co je to Pilgrim? Projekt Pilgrim, je TRPG hra, takto označujeme hry, ve kterých hrajete za fiktivní postavu (charakter). Právě okolo postav, do kterých se vtělíte, se točí celá hra. Textové Role Play nemá tolik pravidel jako třeba TTRPG, ovšem k jejímu pochopení je vždy dobré znát sepsané reálie světa a hry, na rozdíl od Stolního RPG jsou vám reálie volně k dispozici k přečtení a využití pro obohacení sepsaných herních postů. Styl psaní a pravidla herních postů, se mohou projekt od projektu lišit. Klasicky, ale zůstává metoda, že hráč popisuje úkony své postavy co zrovna dělá, stejně tak i co jeho postava říká. Kde se hraje? Hra probíhá přímo na Herním Discordu, kde je nejprve nutné se registrovat jak skrze sepsanou registraci tak následně i u herního bota, pro kterého je vám připraven kanál, kam odešlete kód. Nemusíte se bát, je vám vždy nápomocný Admin co vám postup a vaše případné otázky vysvětlí. Hra probíhá následně v Dějových Knihách & Kapitolách, kde se píše spíše povídkovým stylem. Prvoplánové hry bez cíle u nás nejsou zvykem, proto je dobré vždy vaší kapitolu uzavřít sepsáním nějakého rozklíčování situace, nebo pokud máte v plánu tvořit dlouhodobější děj, pokračovat v další kapitole. Jsou zde různé možnosti: Pokud se chcete zůčasnit v ději, hrajte v Kapitolách, ty se rozdělují na Hlavní dějové linky a vedlejší dějové linie, soukromé hry. Pokud si, ale netroufáte tahat děj hry, máte možnost relaxačně hrát v určitých lokací ve světě, kde samozřejmě taktéž hru blížící se konci musíte herním postem ukončit. Musím mít jako nováček 100% přehled v loru hry, abych se mohl/a zapojit do hraní? Ano i ne, nějaké povědomí o funcích tohoto světa mít zkrátka musíte. Máte měsíc na registraci po příchodu na server, v tomto čase se od vás také očekává, že si lore hry nastudujete. Není dobré začínat na blind, proto je nejsnadnější začínat postupně: Základem je herní příběh, následně si přečtěte všechny Rasy, Proklikejte Herní Mapu, její lokace a země. Dále se můžete vrhnout na dodatečné Reálie - jako jsou například Organizace & Společenství. Důležité je pro vás si především udělat obrázek o světě Astorie. Nebojte se, nikdo nečeká, že se vše naučíte chápat za den, ale snažit se pochopit herní lore bude třeba. Je nutné vynaložit nějakou vlastní iniciativu. Vždy je vám nápomocný Admin či hráči v chatu. Je v pořádku nevědět a zeptat se. To však neznamená, že si jako hráč či návštěvník opomenete přečíst i Pravidla hry samotné! Můžu psát za víc postav? Můžu psát za jednu postavu na více místech? Ano, i si můžete vytvořit tolik postav kolik chcete, které následně můžete v budoucnu využít v herních kapitolách. Vlastnit více postav vám v této hře dává možnost trumfů, postavy poté můžete využít příležitostně. Vaše postava se může vyskytovat jak v herních lokacích, tak i v tolika Kapitolách kde je to možné. Vždy je důležité si uvědomit v jaké časové posloupnosti hrajete.
  • Základní shrnutí Herního Archu I.| Pilgrim: Příběhy Astorie:
    Zlato a alchymistické techniky nalezli útočiště v Armorii, která se po pádu Ulyssie stala nejvyspělejší zemí. Armorie se však uzavřela před celým světem a je velmi obtížné se do tohoto království vůbec dostat. Všechny okolní země se bojí, aby je nenapadla Armorijská armáda. Právě tato země dodržovala úmluvu mezi Pilgrimem a Faehanem a zadržovala ostatní od vpádu na Yáchelovy ostrovy. Úmluvu však dodržují spíše kvůli tomu, že několik v alchymii zdatných Fae se k Armorii přidalo. Fae lze tedy hlavně najít na Yáchelových ostrovech, ale také se zdržují i na Pyrijských ostrovech a území Maztalfatu. Ale díky jejich schopnosti Chiméry, splývají s obyčejnými Zemijci a tak jsou pro většinu obyvatel již jen legendou či dokonce vymírajícím nebo doslova mrtvou rasou. O jejich existenci samozřejmě ví rasy, které je dokáží rozpoznat díky vrozeným schopnostem. Většina Nocturen se usídlila v Artrozsce. Krvepijská královská rodina není však plně uznaná jako právoplatný správce tohoto území ačkoliv královský rod vlastní svojí kvepijskou armádu - Stínotvůrců. Kontilliánská Církev, kdysi stavějící chrámy, fary a sirotčince nyní spíše žebrá. V jejich náboženství věří už jen málokdo. Většina jejich budov chátrá, nebo se z nich staly ruiny. Výskyt běsů, není tak častý jako kdysi, spíše ojedinělý. Po válce zbyla už jen jedna ze čtyř Obsidiánových věží, ve které sídlí Orákulum. V této věži mají všichni možnost najít informace, které hledají, ale slouží také jako soudní dvůr pro obě knížectví: Yoachin a Lyngstad. V této době se hojně využívá cestování po moři, což zapříčinilo větší nárůst Pirátství. Národní barvy ve světě Astorie hrají obrovskou roli. Je viditelným důkazem odkud vaše postava pochází. Respektujte styl oblékání i jejich barvy. Není možné, aby v Lyngstadu jste si obstaral čistě rudé a zlatem prošívané šaty a tak dále. Zkrátka určitá země má omezenou a povolenou barevnou škálu oděvů.
bottom of page