top of page
FFS3.png
Discord nadpisy2.png

DESTRUKCE ┃400

Discord nadpisy2.png

ENERGIE┃100

Discord nadpisy2.png

OSUD ┃70

body.png

570

FFS3-4.png
FFS3-4.png

Kazatel Kontilliánské Církve

FFS3-4.png
cooltext455186677443900.png
Discord nadpisy2.png

Astrál 

Discord nadpisy2.png

30┃183 cm┃89 kg

FFS3-4.png

HRÁČAurvandil

Bastian je průměrně vysoký a urostlý muž se světlejší pletí a tmavšími vlasy. Jeho pleť je jedna z nejvýraznějších charakteristik protože jich jinak moc nemá. Je nenormálně normální ve všech jiných ohledech. Je sečtělý a dokáže své emoce udržet na uzdě skoro ve všech případech krom v jednáním s krvepijci. Odívá se do tmavých barev díky kterým jeho bledá pokožka vyniká a zejména je jeho obličej v permanentním zamračením, který si osvojil z dob kdy se slunce odráželo od sněhu z Krosnowa přímo do očí. Není hubený ani jakkoliv nasvalený. Neměl nikdy potřebu vzhledem ke svým schopnostem potřebovat velkou fyzickou statnost. Jemu však velice přisvojená odolnost a houževnatost. Díky jeho sečtělosti a vyrovnání dokáže mentálně zvládnout podmínky, které by jiné mohli zlomit. Většinu času tráví ve své hlavě s tím, že mysl je jeho hlavní zbraní v jakémkoliv sporu. Vůbec nepije alkohol a proto je v pití hodně lehká váha, je jednoduché ho opít. Nesnáší krvepijce a umí poměrně dobře vařit.
 

  • Inventář: Nosí u sebe nůž a dýku. Nůž ve vysoké botě pravé nohy a dýku v pouzdře u pasu s vakem jeho nepotřebnějších věcí jako je měšec, první pomoc, zápisník a pytlík střelného prachu s křesadlem.

  • Strachy: Bojí se stát sám v noci uprostřed lesa, jedná se o strach, který v něm utkvěl když byl malý z krvepijců.

  • Z jaké země pochází: Artrozsca

  • Přezdívka: Nemá.

  • Používá často irubium s jeho moirou rozkladu kdy obětuje něco jiného než svou energii pro její využití. Vlastní moiru o které neví, že ji má ani jak funguje.

  • Mazlíček: Nemá.

  • Orientace: Heterosexuální.

Bastian nikdy nepoznal své rodiče a vždy se považovalo, že je sirotou. Na své rodiče nemá jedinou vzpomínku, ani na to kdo jej vychoval a odkojil. Jediné co zná tak je jen a pouze dům sirotků v Artrozsce, městě Krosnowě. Co však naopak ví a pamatuje si, je paní, která jej vychovávala společně s ostatní sirotou jenž velice často ráda upozorňovala na to, že jejich rodičem není a, že dříve nebo později si pro ně někdo přijde, ať náhradní rodiče či šlechta pro služebné anebo i kazatel a to je prý osud horší jak smrt. Přirozeně, Bastian měl důležitější věci na práci, než se bát toho kdo si pro něj přijde do sirotčince. Tomu nikdy nevěřil a vždy když se někdo stavil, tak kdo by chtěl dítě, co vypadalo jako by vylezlo ze samotné temnoříše, bledá kůže a tmavé vlasy. Vypadal neduživě a jako by měl každou noc svést boj o přežití. Zimy byly vždy dlouhé a tudíž se lidé buď přizpůsobili anebo podlehli, možná proto o sirotky v Artrozsce nikdy nebyla nouze. Často se pak ovšem dělo, že si pro děti chodili nikoliv adoptivní rodiče a nedaleko sídlící Noctury, jenž si je pak vychovávali do svých otroků a sáli jim krev.

Bastian byl taky kolikrát nařknut ostatními dětmi na jeho bledou pleť, že poskytuje krev krvesajům, aneb děti jsou občas kruté a neumírněné. Dostalo se mu tak i urputné šikany od jeho vrstevníků. Často dobit až do krve a celý pohmožděn. Avšak věnovat speciální péči vůči ostatním bylo zbytečné v očích ženy jenž je vychovávala. Život se mu však v sirotčinci změnil, když Matilda, vychovatelka a opatrovatelka v sirotčinci, upadla do neštěstí. Umřel ji manžel na zimu, přepracoval se a již nezvládl se vrátit domů, alespoň to si všichni mysleli, avšak pravdou bylo, že jej uštvaly noctury. Bastianovi tak bylo kolem 15 let, když tak napoprvé viděl onu ženu onemocnět. O lidech z Artrozscy se povídá jakožto o lidech zocelených chladným prostředím. Avšak nemoc Matildy nebyla jakási obyčejná nemoc. S jejím zhoršujícím se stavem se však i rozšiřovala jaká si zloba vůči všemu a všem, jenž se nacházel v místnostech onoho sirotčince. Děti začaly mizet častěji a víc, krvesajové si pro ně chodili častěji a častěji. Nějaké děti se pokoušely utéct jen, aby se potkali s krutou zimou a jakoukoli jinou neblahou nástrahou světa. Bastian však nikdy neutekl ani se nebouřil, snažil se vždy přizpůsobit, konec konců, kdo se přizpůsobí tak vyhraje.

Ačkoliv když od mala viděl, jak si lidé odnáší sirotky ne jen pro to, že je chtějí adoptovat, vybudoval si tak přirozenou averzi na cokoliv krvepijného, Bastian pak se snažil i několikrát úmyslně odposlechnout konverzace, jež Matilda uskutečňovala s lidmi s jimiž si domlouvala časy odnášení dětí a tím se mu vždy podařilo v patřičný den uschovat předtím, aby si jej nikdo nikdy neodnesl zatím, co s brekem byly ostatní děti vláčeny pryč. Mít kamarády v onom sirotčinci byla stresující věc, dříve nebo později si je někdo, odvlekl zatím, co Bastian se nechtěl hnout z místa, nebylo totiž kam. Ovšem každé zlo, které se koná, nezůstane pod pokličkou dlouho, obzvláště ne u vychovatelky, která pak i ony děti začala zanedbávat, během toho jak ji černal mozek od nemoci. A tak ačkoliv trochu později než by bylo libo se na prahu sirotčince objevil vysoký muž v černém, Matilda na něj nereagovala moc kladně, chtěla jej vyhnat, ale nakonec se ukázalo, že onen muž byl Kazatel, jenž přišel za neznámým důvodem. Tím se zaplavil sirotčinec strachem. Odejít s kazatelem byl přeci jen osud horší jak smrt jak říkávala sama Matilda. To bylo poprvé, kdy viděl co to je zač, Kazatel. Napoprvé se však ženě povedlo onoho muže odradit, nechtěla s ním mít nic společného a už vůbec ne upínat na svůj sirotčinec pozornost pro případné trestání od krvepijců.

Avšak Kazatel měl svůj úkol a cíl, který potřeboval splnit a tak se musel v
Krosnowě zdržet minimálně den. To bylo poprvé, kdy se Bastian rozhodl, že utéct ze sirotčince byl dobrý nápad. A dobrý nápad to byl, protože viděl z okna, jak Matilda zakousla slepici u vedlejšího domu, rovnou z kurníku a s ní v ústech zaběhla za dům. Bastian se tak skrze okno vyplížil ven a hledal onoho kazatele. Bylo pozdě večer, šero, zima a času nebylo nazbyt. Běhal po městě tak dlouho, dokud mu nezmodraly rty a nerozklepaly se mu nohy. V tom však narazil do muže, jemuž byl po pás, byl to onen Kazatel. S chvějícím se hlasem mu vše pověděl nebo se o to alespoň snažil a tak jej Kazatel vzal k sobě, kde měl poskytnut příbytek a chlapce zahalil do černého kabátu. Jakmile byl Bastian schopen mluvit, aniž by mu při tom drkotaly zuby, Kazatel se šel na Matildu podívat ještě jednou. Matilda byla stále ve velmi brzkém stádiu posednutí běsem a tak Kazatel nedokázal rozlišit stopy běsu od psychického zhroucení nad ztrátou milovaného. Jakmile Kazatel rozhodl, odešel a s sebou si chtěl vzít i chlapce, kterého čekal nový život v hlavní Depernižské Katedrále v Yoachimu. Bastian nevěděl, co to obnáší a musel si vybrat svou hrůzu. Buď bude pokrm noctur nebo odejde s kazatelem a bůh ví jaké horory zažije. Jakmile se Bastian dostal do kontaktu s Kazately, bylo jasné, že ho tam Kazatel nevzal jen proto, aby ho ušetřil života na pospas osudu jen proto, že se mu snažil pomoc, ale protože v něm byl i zároveň potenciál, jenž je schopen poznat, jen další Kazatel v tomto případě Kepius. Samozřejmě v tom hrála i samotná empatie kazatele, jenž chtěl zachránit alespoň jednu duši před zimou. Svět na druhé straně ostrova se mu zdál skoro až drasticky jiný, lidé se k sobě chovali jinak a do nedávna ani nevěděl, co to Kazatelé vůbec dělají. Bylo to jako by někdo sundal koni klapky z očí a najednou viděl svět, jak se patří a to jej stále poznal jen zlomek. Konečně za život poznal i něco jiného než krutou zimu dnem i nocí. Jeho překvapení pro to, když sníh roztál, slunce vyšlo a tráva zezelenala. Tohle bylo dost na to, aby byl schopný jít pořád dopředu, byl velice diligentní na své studie a neustále ho poháněl pud jít kupředu za učením se něčeho nového. Byl jako studna co chce pozřít svět a vědět o všem co se kde šustne. Vzpomínka na Artrozscu v něm tak nevzbouzela žádný zármutek, zkušenost tam a skutečnost toho, že tam byl sám a nikoho neměl, bral pouze jako jeden ze stupínků toho, jak přelstít život a být ten co se bude smát na konci. To se velice podepsalo i na jeho charakteru, jeho zvídavost v něm vzbudila jakousi lhostejnost ke všemu, co mu přišlo neužitečné nebo zbytečné, jakmile mu to nepomohlo se dostat blíže k tomu, aby už nikdy nemusel prožívat to, co již jednou prožil v Artrozsce.

Bastianovi se dostalo všeho, co potřeboval u Kazatelů, veškeré vědění, nauce schopností a poslání do života. Jeho životní boj o přežití ve čtyřech stěnách sirotčince, aby se nestal obětí krutosti běsem posedlé vychovatelky či otrokem krvepijců, se náhle rozšířil na boj mezi životem a smrtí, mezi lidmi a běsy. Ačkoliv to zní až naivně vznešeně, je jen pár jedinců co tento nadhled na svět sdílí. Bastian nikdy nehledal příliš spojenců, vždy na lidi hleděl jako nástroje, jimiž se přiblíží tomu, jak on říká ‚mít všechno‘. Avšak i jeho srdce se jednou ohřálo, když přes tři roku se mu cpal jeden rekrut, co do učení kazatelů přišel ve zhruba stejnou dobu jako Bastian. Jmenoval se Rimovald, byl to syn někoho vznešeného, kdo byl vyhoštěn z jeho domova za to, že byl z nemanželského svazku. Už jen samotný tento počin Bastianovi přišel prazvláštní, když rodiče neměl, jediné co si pamatuje je sirotčinec. Bastian byl na Rimovalda vskutku přísný a dával mu velice najevo, že o přítele nestojí. Ačkoliv jeho nastávající přítel, aniž by si to uvědomoval, studoval a cvičil výhradně jen s Bastianem. Jenž nikdy neprojevoval zájem o minulost spolu-učně, jenž se mu v dlouhých nocích ve studovně svěřoval o své rodině. A když už se konečně Bastian dokázal i otevřít o sobě a svém údělu ve světě, tak jej jen Rimovald poslouchal, jak nejvíc mohl, protože sám věděl, že Bastian mu toho víc neřekne. Sešel se pak rok s rokem a z těch dvou byli poněkud dobří přátelé, jak by si jeden mohl myslet. Rimovald peskoval Bastiana za jeho mrtvolné dumání zatím co Bastian jej neustále utišoval když přemýšlel nad tím jak nejlépe zahnat běsa do kouta aniž by si to sám běs uvědomoval. Když však již byli vyučení a byl čas se zaběhnout v řemesle, dostalo se jim úkolu, který otřásl Bastianem. Prověřit běsa v sirotčinci, ze kterého kdysi byl Bastian odnesen. Vracet se do Artrozscy bylo prapodivně nostalgické, snad jako by znal každý rampouch i když se sezónně měnily. Nic nebylo stejné avšak režim a špatnosti vždy ano. Jeden lidský život je moc málo na to, aby přiměl změnit režim krvepijců na které se lidské roky vztahují jen okrajově. Byl to v podstatě stejný problém, jaký zažil, když by malý. Další vyhořelá opatrovnice sirotčince, která věděla moc dobře jak je špatné co dělá, ale dělat to musí, protože nemá na výběr od nadvládě krvepijců.

Ovšem to byla Matilda, která už propadla děsu. To však přitáhlo pozornost víc jak jen kazatelů, když šlo o dodávky krve tamním Nocturám,rodu Astol’wan. Tak časté návštěvy kohokoliv jiného než zkorumpovaného systému vzbuzuje nechtěnou pozornost. A tak se Bastian často dostával do potyček s Nocturamy na které pohlížel shora zatím co Rimovald se snažil leštit tyto vztahy tím, že Bastiana vždy zatáhnul kamkoliv, aby se mohli před nimi schovat po prvním varování. Noctury se stěžovaly totiž na kazatele, že tam nemají co dělat a, že jejich pomoc nepotřebují a že jsou z toho pak obyvatelé Krosnowa nesvoji. Nebylo to totiž poprvé kdy se kazatelé vyskytovali okolo míst do kterým jich nic není dle noctur. Když už však, ale se povedlo najít běs, tak se Bastian a Rimovald během nahánění museli rozdělit. Ukázalo se, že po tom co slovně urazíš pár krpejiců a pak jdeš do jejich oblíbeného podniku odkud si berou lidi na otroky krve, vzbuzuje silné potíže. Noctury rodu Astol‘wanu sice chtěli Bastiana, ale našli Rimovalda dříve a provedli na něm rychlou práci. Bastianovi zabralo vymítání poněkud více času, než chtěl a během křičení běsu si nevšiml křiků jeho přítele, kterého si podaly krvepijci. Bastian se tak vrátil zpátky od běsa a hledal svého druha, jediné co tak našel, byla krvavá stopa ve sněhu a nějaké ostatky, které šlo sotva identifikovat. Přiložil k nim moiru tajemství, aby se dozvěděl, co se stalo. Viděl tak osud Rimovalda a dva páry rukou noctur, které jej rozsápaly a roztahaly do divočiny u stromů lemující Krosnow. To akorát ještě hlouběji zakořenilo nenávist, kterou Bastian v sobě nesl vůči krvepijcům.

Discord nadpisy2.png

Irubium:

– Používá domluvu irubia se svojí moirou rozkladu kdy ji „krmí“ cizími objekty místo vlastní energie pro efektivní využit. V takovémhle obcházení pravidel je znalec co se moir týče. Díky tomu se dokáže zlepšovat v jejich užití s minimálními ztrátami na zdraví.

Discord nadpisy2.png

Boj na blízko:

– Není to žádný šermíř a jeho reflexy jsou pouze tak ostré jak dovoluje lidská mysl avšak vzhledem k tomu jak moc často přemýšlí v hlavě, dokáže předpovědět za boj jednou, až dvakrát jakým směrem se bude bitva odvíjet a snažit se získat navrch jakýmkoliv trikem či jakoukoli zbraní od nábytku až po kopí. Není to válečník ale ruce má zručné a dokáže se ohnat vším a na kratší vzdálenost i poněkud trefně vrhnout.

Discord nadpisy2.png

Vaření: 

– Naučil se vařit sám od sebe. Není tak pro něj atypické, aby nebyl schopný z čehokoliv vymyslet nějaký pokrm. Ať už na cestě nebo někde v kuchyňském prostředí když mu zrovna závodní kuchyně katedrály nechutná.

Discord nadpisy2.png

Stopování:

– Dokáže nadprůměrně stopovat události minulosti. Jak díky svojí moiře, tak i si všímat stop pouhým okem. O to lépe dokáže identifikovat stopy, které za sebou ponechá krvepijec.

Discord nadpisy2.png

Rychlé čtení:

– Jeho nadšení pro kníhy mu přinesla neobvyklou schopnost abnormálně rychlého čtění. Dokáže tak vstřebávat informace v mnohem kratším časovém intervalu než kdokoli jiný. S poměrně četnými návštěvami knihovny.

Discord nadpisy2.png

┃Přežití v přírodě:

– Přežívání v divočině je něco co Bastian zvládá pomocí svého progresivního myšlení a selského rozumu. Ze zkušeností z Artrozscy a po té ze znalostí knih ve kterých hledal znalosti po celou dobu jeho novicovství dokáže identifikovat základní paterny jedovatých a jedlých hub. Stejně tak i zvířat a jejich preparaci. Dokáže zvíře udeřit do vitálních míst, vědět kde dané zvíře tyto místa má a po smrtí zvířete jej stáhnout z kůže a vyvrhnout vnitřnosti. Kůži vypreparovat a vysušit tak, aby se dala v její nejzákladnější formě využít k zahřátí. Jeho schopnost využítí masa divoké zvěře však není na úrovni mistra řezníka, jen dokáže přežít v místě nedotčené společností tím, že sní něco dřív než to sní jeho.

Odpuštění

– První vymítací moira, která je velmi účinná v prvním zárodku běsu. Jedná se jen o vykázání běsu z těla. Aktivuje se přímým kontaktem s Victimem, či spolu s odříkáváním modlitby.

Moira Odpuštění

 I. Stupeň:

Soud

– Druhá vymítací moira, kterou ze začátku vlastní každý Kazatel i teprve učeň. Na rozdíl od Moiry Odpuštění, je složitější na ovládnutí. Tato moira trvale běs ničí a je zapotřebí k její aktivaci samotná krev Kazatele.

Moira Soudu

 II. Stupeň:

Moira magnetismu

– Po použití se pak po dotknutí ruky uživatele ať už předmětu či živé osoby, stane epicentrum přitažlivosti kovových předmětů v dosahu dvou a půl metrů. Může to tak použít sám na sebe nebo na jakýkoliv cizí předmět, kterého se následně dotkne. Jakákoliv cizí manipulace jiným zapříčiněním Moirou vyruší, tj. očarování osoby nebo předmětu a ten bude pak pro obě strany magie na nějaký čas nepoužitelný.

Moira Odpuštění

 I. Stupeň:

Moira Tajemství

– Moira dokáže vidět "pravdu" čehokoliv se Kazatel dotkne, uvidí útržek minulosti. Ovšem funguje to jen jednou, na ten samý předmět. Má to své výhody i nevýhody. Kazatel který nedokáže plně rozvinout či potlačit svůj potenciál může se sám v sebě ztratit, přestane rozlišovat co je přítomnost a co minulost, může se u něj projevit stav tzv. šílenství, stává se paranoidním a pomalu začíná brát přítomnost jako iluzi.

Moira Odpuštění

 II. Stupeň:

Moira rozkladu

– Efekt má tento Odpustek jak na objekt tak i na tvory. Na neživé objekty je cena za použití Moiry nižší dá se říci že skoro až nulová, může se tedy předpokládat že použitím na objekt a jeho následné rozložení a zničení kazatele jen lehce vyčerpává, ovšem aplikováním moiry s touto schopností na bytosti je možné pouze pokud Astrál nabídne obětinu, v podobě například končetiny, smyslu či životní energie jako takové. Tato moira může zabít i krvepijce, jelikož efekt moiry se rozšiřuje do zasaženého i přes jeho vrozené schopnosti, ty však napřiklad při odhmnotnění končetinou či část těla které se rozkládá oddělí od sebe při přesunu úplně, načež se přirozeně nocturna nedokáže regenerovat, při trvání účinku ani dlouhodobě poté, jeli zasaženo srdce či oddělena rozkladem hlava je to pro nocturnu rozsudek trvalého zničení. Na Běs-Stín se dá tato moira použít také, stejně tak je obětina veliká. Navíc není tento druh běsu vymítán správně, proto šance na úspěch je hazard, jelikož se Stín opět může zhmotnit právě z ostatků Victima, ovšem na druh Bestie a známého klasického Běsu by mohla být velmi účinná.

Moira Odpuštění

 III. Stupeň:

Moira Zapovězení

– Odpustek, který se svým účinkem může zdát podobný Moiře Zlepšenému instinktu, ale na rozdíl od něj nepůsobí pouze na svého kazatele, ale má učinek v okruhu zhruba pěti metrů na ostatní. Většina jeho cílů ve zvoleném radiusu, který je schopen vidět, po aktivaci moiry právě tento kazatel dokáže plně zastavit a blokovat jakýkoliv jejich pohyb. Nocturny i přes své vrozené schopnosti nejsou při zasažení schopné se pohybovat, i přes svojí schopnost odhmotnění, v tento okamžik se pro ně stává Malanue, spíše až riskantní, jelikož vše neprobíhá v pár vteřinách, ale je oku patrné jak se pomalu krvepijcovo tělo rozkládá, v tu chvíli je jej možné i těžce zranit, či zabít. Délka působení moiry plně závisí na schopnostech a energii kazatele, stejně tak jako na velikosti zvoleného okruhu a počtu zasažených cílů, které musí vidět. Pokud Kazatel plně ovládne tento odpustek, může zastavit na pár vteřin i objekty.

Moira Odpuštění

 III. Stupeň:

Charakteristika
Minulost
Dovednosti
bottom of page