top of page
Kniha Ayionu
záhlaví48.jpg
ssssssfff21.png
Farie.png

Farie

⌘ Tento druh fae nevyčnívá jako ostatní druhy. Liší se akorát tím, že Fariím vyrůstají na zádech hmyzí křídla a jejich pleť je podobná perleti na nejrůznějších částech a jejich uši jsou mírně špičaté. Povídá se, že vznikly velkým křížením lidí a fae a tak příroda vytvořila druh se zemijskou tváří. Na rozdíl od ostatních druhů nevyčnívá ani přehnanou mocí, jejich moc létat je funkční jenom na jednoho jedince či lehkého břemene. Jejich slabinou je déšť, Farie nedokáží létat za deště dlouhé vzdálenosti, jakmile se jejich křídla namočí stanou se těžší a Farie musí počkat až uschnou. Dalším faktem je ten, že Farie neumějí plavat! Nenávidí vodu. Pro zemijce byl tento druh velkou záhadou, prý se dokáží zamilovat v životě jen jednou a partnerovi být, až do konce svého života věrné.

 

Farie byly kdysi lovené právě pro svoje křídla, které při odstranění ztvrdnou a připomínají tu nejkrásnější duhovou mozaiku barev podobnou sklu a zlata, jelikož žilnaté části se přemění na nejryzejší zlato. Říká se, že i po odstranění křídel si Farie svá křídla dokáže opět nasadit a může za to právě díky schopnosti Auvius.

Pravděpodobný výskyt tohoto druhu je dnes velkou neznámou, ovšem v minulosti královský dvůr Farií sídlil v Yoachinu, na místě zvaném jako Yanika. Ovšem po masakru, se zachránilo jen pár faejců tohoto druhu.

 

Narazit na Farii je poměrně nesnadné, než u jiných známých druhů. Farie totiž hibernují. Život samotný Farie velmi vyčerpává. Žijí vždy jeden jediný rok. Během něj se natolik vysílí, že jak rok končí začne jejich tělo produkovat hedvábné vlákno. Je to znamení k tomu, že je načase se uložit ke spánku. Naleznou bezpečné místo, obklopí se hedvábným vláknem a v podobě kokonu prospí klidně i celý jeden zemijský život. Tak jako druh Harpye, se může Farie rozmnožovat se zemijci, avšak plní jen úlohu rozmnožení a dá život další Farii za cenu toho svého. Tento druh se množí jen a pouze pokud se jejich ženské Farii životní linie krátí. Při výchově potomka pak matka Farie absolutně pozastaví svůj hibernační rituál, až nakonec spočine navždy. To však neplatí u mužských Farií, ty se mohou stvořit až několik generací bez toho, aby svůj životní cyklus ukončili či tolikrát hibernovali.

cooltext451637961365586.png
Discord nadpisy2.png

BrzyViente Oras

cooltext451638003230209.png
cooltext451637981641373.png
ssssssfff21.png
d.png

Infrit

⌘ Zpustlá stvoření, o kterých se ví málo. Tradují se zmínky o jejich přirozeném talentu lákat zemijce ke špatnostem a nemravným hrátkám. Poslední zmínky o nich jsou vedené z dob Pilgrima, poté se po nich slehla zem. Nikdo neví, odkud pocházejí, tradovalo se, že Infrité cestovali v karavanách jako kočovníci, jako jeden kmen.

Infrit může být jak muž tak i žena. Jsou světloplaší, čili za bílého dne jsou skoro slepí. Mezi jejich hlavní poznávací znaky patří jistojistě blanovitá křídla, která jim vyrůstají ze zad, stejně jako Harpye mají schopnost létat, ale jejich síla však vystačí jen na ně, proto nemohou nikoho "odnést". Mnohdy mají i rohovité výběžky na hlavách, šupinaté skvrny na těle či samotné části těla.

Na rozdíl od Mawericů nemají chápavý ocas a černé bělmo, ale dlouhé drápy na předních končetinách, které jsou dost tvrdé a ostré, aby dokázaly někoho pořádně zranit. Také jsou proslulí svým sexuálním apetitem.

cooltext451636400416845.png
2.png

 [čti:Njál]Nyaal

⌘ Nyaalové jsou vodní druh fae, který vyhledává samotářský způsob života. Žijí jednotlivě, mimo města i osady, a většina neudržuje ani dlouhodobé partnerské vztahy. Kontakt s ostatními rasami i fae tedy vyhledávají převážně jen z praktických důvodů. To, zda preferují sladkou či slanou vodu, je u Nyaalů stejně individuální, jako specifika povahy každého jedince. U všech však platí, že bez pravidelného a dostatečného kontaktu s vodou se začne zhoršovat jejich zdraví.

Nyaalové jsou výborní plavci, pod vodou i na hladině se pohybují rychle a elegantně, nejen díky blánám mezi prsty na rukou, ale i rybímu ocasu. Délka jejich pobytu pod hladinou, kde dýchají pomocí žáber na krku, je však omezená věkem a zkušenostmi každého jedince. Průměrně se pohybuje mezi jednou a pěti hodinami. Nyaalové jsou také oboupohlavní. Fyzický vzhled jedince může být více maskulinní, femininní, nejčastěji však androgynní. U Nyaalů není vyjímkou, že potomky odnosí i mužský Nyaal. Ovšem Nyaal může porodit pouze ve vodě jiného Nyaala. Ženský Nyaal může dát však život i zemijci, ale mezidruhové páření u fae zde nefunguje.

Vždy je poté z tohoto aktu nedonošený potomek, který může stát v horším případě smrt i samotného Nyaala.

Barva pleti u Nyaalů se může pohybovat od šedavé zelené až po jasně modrou. Podle některých teorií je ovlivněna prostředím a vodou, ve které se pohybují. Barva vlasů je zcela individuální, stejně jako barva očí, které však vždy navíc mají vůlí zatažitelné, průsvitné oční víčko, sloužící k jejich ochraně pod vodou. Zlé jazyky tvrdí, že Nyaalové v bouřích lákají námořníky k záhubě ve vlnách a hodují na masu utopených. Sice je pravdou, že mají ústa plná drobných, ostrých a neustále se obměňujících zoubků, živí se však téměř výhradně syrovými rybami. Lidské maso považuji za zvláště nechutné. Takže to znamená, že někdy někde nějaký Nyaal zemijce přece jen ochutnal, jinak by nezískali tuto zkušenost. Na rozdíl od zemijců, kdysi se totiž pořádalo mnoho lovů na Nyaaly, jelikož pokud se jim za živa uřízne ocas a tepelně se upraví, vznikne z něho mořská delikatesa. Takovýto Nyaal poté umírá, na rozdíl od větší časti faejců se jeho tělo rozloží v mořskou pěnu a svou smrtí obohacují vodní ekosystém.

Výskyt Nyaalů byl zaznamenán na korálovém útesu Neihmei, situovaném směrem k vymřelé Ulyssii, tam se předpokládá, že již žádný druh nežije kvůli temné miasmě. A proto jejich skoro vymřelý druh nalezl útočistě na Yáchelových Ostrovech.

Nehratelný druh

cooltext451637934491097.png
mystic (1).png

Mystic     Nehratelný druh

⌘ Linie Mysticu se zrodila v dávných dobách z linie prastarého Faehana. Mystic dokáže porozumět řeči a pocitům zvířat na zcela jiné, možná až duchovní úrovni. Kvůli tomuto přírodnímu daru jim však bylo něco i odebráno. Tím byl právě jejich zrak, ve své původní podobě jsou schopni svýma očima rozpoznávat jenom rozmazané obrysy, za to však jsou schopni vidět životní energii a auru všeho živého.

 

Mimo jiné je jejich schopností dokonalá přizpůsobivost, Chiméra která je jejich součástí pro atributy jiných zvířat a živočichů. Dali by se považovat za hrobníky mezi faejci, kteří pečují o přírodu stejně jako příroda pečuje o ně. Po pozření jakéhokoliv zvíře či živé bytosti nedotčené temnotou před smrtí, Mystic převezme jejich vzpomínky a z malé části i fyzické atributy na sebe. Pokud pozře šelmu, jeho tělo může i nemusí zavalit svalnatá masculina, srst, ocas, uši a jeho zrak se konečně vyjasní. Pokud sní vránu, jeho tělo se oblepí peřím, výjimečně mu naroste i pevný zobák. To stejné platí u lidí, pokud je pozře, je schopen nabrat jejich totožnou podobu.

Starší Mysticové, nebo spíše zkušení životem byli schopni po pozření převzít i vzpomínky daného jedince a přijít tak do dokonalé harmonie, která leží mezi životem a smrtí a dát jedinci jistotu, že nikdo na jeho život nezapomene, dokud daný Mystic bude žít. Podobu každého pozřeného tvora si dokáže udržet jenom omezeně, pokud chce přesáhnout limity v jejich podobě a jejich atributy, je potřeba vyšší konzumace zlata.

Tento proces je však velmi vysilující, pokud se budeme bavit v rámci dnů, až týdne. Po pořekročení limitů, kdy je Mystic nucen pozřít větší dávky zlata si to následně vybírá i svou daň. Dostanou se do jakéhosi procesu několika denní hibernace. Mystic dokáže přirozenou smrtelnou bolest převést na sebe a tak dopřát poklidnou smrt. Veškerou bolest za ty léta má ale ukrytou v sobě, proto jsou Mysticové mnohdy mírně depresivní, pokud jsou mladí. Starší byli schopni tuto bolest v sobě uschovat a v případě ohrožení jí seslat dotykem na toho, kdo je ohrožuje a paralyzovat ho. Je to klasický obranný mechanismus.

Mysticové se dají přiřadit do raritního faejského druhu jako jsou Dragonité. V dnešním světě je známe jenom z povídání, historek a legend. Historicky, leč konali mnoho dobra, je lidé vyvražďovali pro jejich schopnost převzít identitu, například svých blízkých, nebo vysoce postavených jedinců, kteří využili jejich služeb. Mystic je však schopen daného jedince v posledních minutách svého života i zachránit, pokud si tuto cestu daný jedinec zvolí. Historie tomu ale zařídila přítrž a Mysticové z Habibe si sami určili pravidla, kdy tento dar druhé šance někomu poskytnou. I kvůli tomuto se ve světě staly hrozbou a lidé je lovili pro jejich výjimečné léčitelské schopnosti.

cooltext451637946552681.png
ssssssfff21.png

⌘ Fae se dokáží rozmnožovat nejen se svým vlastním druhem, ale i s lidmi. S krvepijcem dítě zplodit nemohou, kvůli jejich sterilitě. Dítě, které se následně narodí, bývá dle specifikace určitého druhu druhem jedním z rodičů, jen výjimečně se narodí úplně nový fae a dožije se dospělosti. Dítě, které není podobné matce, ani otci, takzvaný hybrid či označení MÍŠENECHybridian. Taková mutace je brána v komunitě faejců jako důvod k oslavám, jelikož právě tento fae se může stát kandidátem na dalšího krále, pokud tak S’illium SenneS’illium SenneRada Šedých usoudí, každý člen totiž má právo uplatnit svého kandidáta, pokud tak člen rady neučiní, je novorozeně bez výjímky zabito a díky krvi míšence svlažena zem. Může se v kombinaci faejce a zemijce narodit také jen čistokrevný zemijec, v takovém případě je dítě bez silné vůle faejské matky, odhozeno do zemijských sirotčinců, jelikož vychovávat zemijce ve společenství fae je velmi opovrhující. Příroda si sama určuje, jaký druh je potřeba pro tuto chvíli ve světě. Co se však týče sexuálních choutek, nic jim nebrání experimentovat.

Maweric

⌘ Nevyzpytatelná a prohnaná stvoření. Věrnost, čest a podobné věci jim nic neříkají, alespoň takto se jeví. Tvrdí se, že tato rasa se zrodila ve stínech a temných koutech matky Astorie, která je prý podle pověsti zavrhla jako něco zlého a uvrhla je žít v podzemí a jeskynních komplexech. Proto se i oni od víry odvrátili a žádné božstvo neuznávají.

 

Jejich výskyt je nejistý, jediné společenství je zaznamenáno na Veridianu, o kterém vědí pouze Armorijci z Arconny. Zbytek se může vyskytovat různě, ovšem pouze jako jednotlivci či menší rodiny. Na rozdíl od jiných fae se liší tím, že jako jediným jim nevadí tolik odvádět špinavou práci, zabíjet a loupit. Často se v jejich řadách objevuje incest a násilí. Není lehko s nimi vyjít. Jsou od ostatních ras rozpoznatelní rohovitými výběžky na hlavách, někteří místo toho mají jen chápavý ocas se šípovitým zakončením ostrým jako nůž. Ve své pravé podobě jejich oči nemají žádné bělmo, ale jsou přirozeně černé, ne však duhovky. Taktéž je pro ně specifická jejich fyzická síla, která se vyrovná i druhu Bestialů.

2.png

Animae

Hravá, divoká a nespoutaná rasa zvířecích lidí, kteří vynikají v nejrůznějších věcech, od lovu, až po hudbu. Žijí především v hlubokých lesích, kde mají kmenové vesnice, především na území Maztalfatu v Hataroi. Každý kmen má svého stařešinu.

Jsou specifičtí pro svou výšku; Animae ženského pohlaví dorůstá do výšky 150 centimetrů, pak už ne, muži jsou o něco vyšší. Ovšem občas se vyskytnout raritní odchylka. Dalším poznávacím znamením jsou zvířecí uši a ocasy, někteří mají i delší drápy, oči podobné spíše zvířeti a tak podobně.

Jsou velmi ohební a hbití - dokážou chodit po dvou, ale i po čtyřech a jsou zdatnými běžci. Tropí si legraci z Bestialů. Výdrž jedinců Animae je daleko větší než u ostatních druhů, v jejich řadách jsou někteří jedinci skvělými stopaři a lovci. Loví ve jménu jejich matky Astorie, která je živí.

cooltext451636322138142.png
3.png

Bestial

⌘ Tito statní zvířecí obři budí respekt a není radno je provokovat. Jejich těla dorůstají do dvou metrů. Většinou jsou to nejrůznější kočkovité a psovité šelmy, Bestialové mají výbušnou povahu a bývají často podráždění už jen z počasí. Mají sklon vše zaznamenávat a i když se řídí spíše pudově, touží po vzdělanosti.

Více, než pro své znalosti, jsou známější jako zdatní bojovníci. Mají ze všech druhů největší fyzickou sílu a jsou hodně odolní v boji, také jsou skvělými hledači drahých kamenů - mají na to zkrátka čich. Jsou věrní svým představám a snům, jejich ducha jen tak někdo nezlomí. V historii Astórie se proslavili hlavně díky výrobě nejrůznějších zbraní a brnění.

 

K Bestialům patří ještě malý poddruh, který nesoucí jméno: Dragonité|Dragonites.

To jsou stvoření které mají ještěří rysy a jsou stejně vysocí jako Bestialové. Tato monstra jsou již jen povídačky pro malé lidské děti, aby nezlobily.

cooltext451636340623095.png
6.png

Harpya

⌘ Jsou velmi inteligentní a sobecké, říká se, že královna Harpyí vlastní sbírku cenných spisů. V těchto spisech je sepsána historie všech ras a druhů. Nikdy se do žádných konfliktů nezapojovaly, důležitější pro ně je jejich vlastní prosperita domoviny.

 

Žijí odděleně od okolního světa poblíž města Earthglincsek. Jedná se o informaci, o které mohou vědět jen Faejci a ti jenž je dokáží vycítit.

Jsou vysoké a krásné, opovrhují muži jakéhokoliv druhu i rasy. Jsou zdatné ve střelbě a jejich dřevěné luky a šípy jsou mistrovskou prací, která se předává z generace na generaci. Jejich nejhlavnějším rysem jsou pařáty na dolních končetinách a pár opeřených křídel na zádech, který jim umožňuje létat. Jejich společenství obsahuje jenom ženy, jelikož mužské Harpye nejsou.

Pro své rozmnožování unášejí muže, se kterými se mohou ve svém plodném období pářit. Pokud otěhotní, vždy se narodí jenom ženské potomstvo Harpye. 

cooltext451636371891719.png
cooltext451636383129697.png
1.png

Aniki

⌘ Je to druh k okolnímu světu velmi bázlivý, ale i zvědavý, takto se alespoň o nich hovoří. Jsou zastoupeni v malém počtu a tvoří jakési vesničky jen na jednom místě v Astorii a to na Piryijském souostroví v Armorii, v oblasti Piryija.

Tito fae jsou podobní dětem jen s nepatrným rozdílem toho, že na jejich hlavách vyrůstají rohovité výběžky, podobné paroží, jsou vysocí kolem 90-130 cm. Opravdu jsou drobní a vypadají i v rodinném kruhu jako malé děti, i přesto, že se jedná třeba o otce a syna.

Jejich vzhled může klamat, jsou výborní léčitelé a alchymisté, proto někteří spolupracují s Armorijským dvorem na výrobě léčiv.

 

Jejich úděl je však nejistý, jelikož ti, kdož opustí domovskou vesnici a vydají se za hranici Piryijí, začnou přirozeně stárnout a jejich růst se zastaví v nejlepších letech. Také jsou klanem Aniki, stejně jako to bývá u Mawericů z Veridianu, zapovězeni a již se nemohou vrátit.

ID ORGANIZACE2.png
Discord nadpisy3.png

Ayion| Faejské druhy

2..png

Na této stránce se nachází Easter Egg. Pokud jej objevíte informujte Admina. 
Šťastný lov.

1-pergamen.png

Silva-Malanue┃Vylepšené odhmotnění

bottom of page