Pilgrim theme
(Faejsky)
Pilgrim theme
(Anglicky)
⌘ Veškeré potřebné informace naleznete v knize Daeris laStrata, jejíž originál je v úschově v Obsidiánové věži, úryvky či kopie jsou nejčastěji soukromým majetkem Kontilliánské církve, podle nichž vzdělává mladé novice.
Běs jak jej známe dnes není takovou neznámou jako býval za starých časů. Spousta učenců a léčitelů dnes již dokáže rozpoznat jeho prvotní příznaky týkajících se právě napadení onoho tajemného stvoření, dokonce se dají i včasně léčit, Kontilliánská církev dbá na jakousi diskrétnost a poškozený tedy má možnost navštívit přímo svatou půdu, pokud se nerozhodne jinak, v tom případě jej kazatel navštěvuje osobně pokud je o jeho stavu informován.
Běs v zárodku není tolik škodný pro své okolí, jako v pozdějších fází. Běs rozdělujeme na několik forem, ale v zárodku příznaky jsou u všech stejné. Obětí běsu se může stát prostý občan, ale i vysoce postavená šlechta, důvody posednutí jsou různé, vždy v tom ale hraje roli špatné svědomí, životní události, žal, ztráta něčeho/ někoho blízkého zkrátka cokoliv co lidskou mysl dokáže nalomit. Poté jsou vrátka do vaší duše pro běs obrazně řečeno otevřená.
– Známé jako napadení.
Nutno zmínit že Běs v této fázi svého vývoje nemá hmotné tělo. Dotyčný, kterého běs napadl se cítí z počátku jako při běžném nachlazení, celkem po týdnu jej začínají sužovat vysoké teploty a blouznění, kdy napadený dokonce může mluvit ze spaní, křičet či vzlykat. Jakmile horečky samy pominou, tělo je sice stále ještě nějaký čas slabé jakoby se stále vzpamatovávalo z nemoci, ale napadený se již může věnovat běžným činnostem jako doposud.
Nejčastějším příznakem je brzké nechutenství, kdy člověk přestává pojídat obyčejné tepelně upravené pokrmy a lákají jej netradiční experimenty v podobě krvavého masa, šupin z ryb či dokonce pojídání uhlí či bláta. Během dalších pár týdnů osobu napadají všelijaké špatnosti, jako krást, škodit svému okolí či nutkání někoho zardousit, napadený trpí samomluvou, vede pro přihlížející nesmyslné dialogy, pro ostatní s neexistující entitou, opak je pravdou Běs může svou oběť nabádat a přesvědčovat ke konání zla.
– Zemijec napadený Běsem nese pro kazatele označení Victim - Astrál jej dokáže vypudit v zárodku Moirou Odpuštění, Victim má sílu stejnou jako průměrný člověk, ale i tak je jej potřeba spoutat, tak aby si sám sobě při vymítání neublížil, stále je ve spárech Běsu, který se v této kritické situaci může snažit vyvinout a tak znepříjemnit celý proces. Pokud ovšem vše proběhne úspěšně, běs tělo Victima opouští ve formě tmavé blátivé miasmy z jednoho z možných lidských otvorů, někdy trvalé poškození není vyloučené. Např. ztráta sluchu, zraku a tak podobně. Je to vlastně poprvé kdy běs dostává hmatatelnou formu poté co se ocitá na Astorii, V této formě slepého červa měřící cirka 6-15 centimetrů a je neškodným dokud nenajde jiného hostitele, po několika minutách totiž za zvuků vlastního křiku chřadne a rozpouští se v mastný flek. Pokud se mu přeci jen podaří najít jiného hostitele, díky chitinové čelisti se doslova prokouše pod kůži, kde putuje k hlavním orgánům a snaží se co nejrychleji projít opět vývinem. Proto se doporučuje kolem vymítaného rozsypat sůl a uzavřít tak prostor a možnost Běsu v útěku, jelikož sůl pro jeho červovitou formu působí jako agresivní kyselina.
– Neboli sežrán zaživa. Druhá fáze, kdy nad lidskou bytostí a tělem přebírá otěže Běs, který sídlil ve Victimově mysli a pomalu jí jej užíral zevnitř dokud se mu člověk zcela nepodvolil. V tomto případě začíná běs přetvářet lidskou fyziologii, nutno podotknout že jeho síla je nyní několikanásobná, lidská duše již neexistuje, pozřel jí Daeris a Temný pán přivítal do svých řad další trofej, ze které se temnou magií stane další přisluhovač temnoty vyslán lovit duše Astorijanů.
Sombria sama o sobě docela rychlou regeneraci, proto jej zlikvidovat je již obtížnější a je proto zapotřebí více lidí, ať už se to týká Kazatelů či Krvepijských naháněčů. Běs má neukojený tisíciletý hlad, proto první co jej po přeměně na Sombrii přepadne je nekontrolovatelná chuť zabíjet cokoliv živé, ať se jedná o obyčejnou zvěř či lidské bytosti. Pokud se takovýto Běs objeví padne většinou celá vesnice ve prospěch jeho běsnění, jen málokdy někdo dokáže utéct. V této formě má Sombria vyvinutý čich a sluch, naopak zrak je až na posledním místě, spekuluje se že Běs dokáže vidět alespoň obrysy.
Hostitelovo lidské tělo je přetvořeno v prapodivné monstrum, které může mít výšku do dvou metrů a mnohdy má i více končetin, navíc zakončené spáry, jenž jsou ostré jako dýky.
Taková to rána utržená od běse nese název Políbení Sombrie a může být smrtelná, i když není rána hluboká rychle se zanicuje a v rámci několika hodin poškozená kůže kolem odumírá, pokud není včasně léčeno přírodní medicínou raněný může dostat i otravu, Políbení zpomaluje čistá voda se solí, ale zcela jí nezastaví, člověk získá další dva dny k dobru. Políbení bývalo často kazateli bráno na lehkou váhu, opak je pravdou jedná se o dost vážné zranění nejen že rána se rozšiřuje, ale i tato kletba napadá mysl, kdy začíná být napadený dezorientovaný, doprovází jej bludy a vysoká horečka.
– Samotné vymítání či zničení tohoto Běse je značně složitější a někdy i časově náročné, jeho největší slabinou je světlo, které jeho pokožku rozežírá proto se skrývá v temných místech kam sluneční paprsky nemají šanci se dostat. Přes den většinou odpočívá a v noci je schopen pokračovat v řádění. Naneštěstí tento běs přemýšlí jednoduše a proto je snadné jej nalákat na návnadu z čerstvě poražených zvířat. Další jeho slabinou je stříbro, které doslova zabraňuje danému místu se přirozeně hojit.
Tento zpěv trvá několik minut, stupňuje se a opakuje, až její potomci protrhnou blánu a nevydají se své královně matce na pomoc. Dá se říci, že se jedná o přirozený proces. Silnější kusy začínají v běsnění, naopak slabší nedokonalé jedince Alohan začne požírat a sám sebe krmit, aby doplnil síly.
To však není vše, ten kdo se s tímto posledním a nebezpečným běsem setkal, zjistil, že Alohan má sám o sobě dosti zvláštní a vlastní nepříjemně ošemetnou schopnost. Dokáže vycítit emoce a číst vzpomínky. Láká Kazatele a své oběti na iluzi blízké osoby, která samozřejmě již nežije, ovšem v mysli jedince stále dýchá. Ještě děsivější je skutečnost, že právě Alohan dokáže hovořit jako zemijci a při této iluzi, mate své nepřátele.
– Poslední fáze Rozmnožení. A založení hnízda, pro tvorbu nových běsů, kam ostatní v tomto společenství loví a přináší nové lidi jako hostitele pro nové a nové Daeris. Alohan neboli královna není vůbec žádné ořezávátko, jelikož měří něco přes tři metry. Není rozpoznatelná jen svojí výškou, ale také většinou má na hlavě mnoho výběžků připomínající korunu, také se v jejím okolí se rodí a shromažďují největší počty běsů, které mají potřebu svou královnu chránit. Navíc opět zde horda běsů, získává do vínku schopnost kolektivního myšlení.
Jako jediný běs má jisté “lidské preference”, jelikož torzo Alohanu připomíná ženu, i přesto že jsou ruce nefunkční a pouze pro zmatení protivníka či na nalákání kořisti. Několik párů nohou s drápy nechává skryté, když se zcela postaví i přes svůj vzhled, je rychlá a smrtící. Pokud se Alohan cítí v ohrožení, dokáže svým křikem probudit i zatím líhnoucí se Daerise ve hnízdě, které stráží a i přes své nedokonalé formy, urychluje jejich probuzení kdy roztrhají Victimovo tělo a poprvé spatří svět.
Alohan již nevypadá jako nebezpečí, ale nabírá podobu právě osoby, která je dotyčnému blízká. Mohou za to ovšem výpary a plyny nacházející se přímo ve hnízdě, kde zárodky běsů, tlející maso a další vlivy v zabydleném prostředí vytvářejí halucinogenní látku, která je i dost hořlavá a v uzavřeném prostoru nebezpečná. I přes veškerý trénink se může stát lákání královny Astrálům osudné. Na kazatele vyvedeného z míry v ten okamžik zaútočí ostatní Daeris a nepřipraveného jej začnou roztrhávat a požírat za živa.
Zničení této fáze Běsu je nejobtížnější ze všech, jelikož vlastní armádu dalších Daeris, které je v takovém počtu až nereálné vymítit postupně, či dokonce bez slunečního světla zahnat. Pokud sám Alohan nemá v plánu si se svojí kořistí pohrát, není skoro možné se k němu tak blízko dostat. Jediná Moira, která má opravdu takovou moc ke zničení Alohanu a jeho hnízda je Moira Pokání.
Tento Běs je ovšem obrovskou raritou, v minulosti bylo objeveno mnoho hnízd, poslední z nich bylo zničeno mnoho dekád zpátky. Nyní však Daeris nemá k dispozici tolik lokací, kde by se mohl bezstarostně množit, aby si toho Kontilliánská církev nevšimla. A dnes je tomu více jak padesát let co se Alohan vyskytl na Astorii.
Na této stránce se nachází Easter Egg. Pokud jej objevíte informujte Admina.
Šťastný lov.
Poslední Alohanské hnízdo bylo nalezeno v Lyngsatadu před padesáti lety, tehdy při tomto zásahu řádu kazatelů a Kontilliánské církve bylo mnoho astrálů zabito. Nikdo totiž nečekal co se skrývá v útrobách Krimitry a tak i mnoho zkušených kazatelů, zde zaplatilo svým životem. Temná zákoutí a ještě děsivější nález si nikdo z přítomných nepředstavoval. Tehdy Řád kazatelů prořídl natolik, že Kontilliánská církev měla obavy, zda své řady brzy obnoví.
– Byl znám ve světě jako: Řezník. Pocházel jako nemanželské dítě knížete z Glassheimu. Ačkoliv jeho rodina na něj zanevřela, proslavil se v Řádu kazatelů jako neúprosný a bezpáteřní astrál, jenž využíval jakékoliv nepřístojné a drastické metody, i kdyby se jednalo o návnadu z dětí. Byl zarputilým sadistou v kabátu církevního řádu. I přesto dokázal vždy zhodnotit s čistou hlavou situaci a vytěžit maximum ve svůj prospěch. Byl mistrným uživatelem Moir, tvrdí se že jich ovládal kolem dvaceti, i tak dával přednost chladným zbraním. Mnoho jeho žáků popisovalo, že se v týrání noviců či svých obětí přímo vyžíval a byl to jediný okamžik kdy se Reynfrey usmíval. Nikdy se neoženil, ani neměl žádné potomky. Taktéž to byl právě on, kdo kdysi dávno zachránil většinu mladých Astrálů z hnízda Běsů, před více než padesáti lety. Při Krimiterské Eskapádě tenkrát zahynula valná většina starých Kazatelů i samotný Reynfrey. Posledním koho proslulý Řezník z Glassheimu učil, jsou Alcesto Veety, Gotwald Pendragon, Licht Thorhinn a Rhuna Azzuran. Na jeho počest se právě většina z nich stala Velmistry Učiteli.
† 58|198cm|92kg|Astrál
– Jedná se o entitu, která zaplavila Astorii v dávných časech a dá se říci, že její běsnění se zredukovalo. Ovšem po mnoha letech spánku se opět Daeris probouzí a narušuje mysl jedinců.
Jakmile Běs zcela ovládne tělo Victima, zrodí se v jiné formě. Často se jednotlivý běsové od sebe liší, někteří mohou mít i daleko více končetin. Avšak jedno mají stejné, lační po krvi a smrti. Taktéž po čase mění svojí barvu a to na popelavě šedou - až bílou, zatím se toto podařilo obhájit jen tím, že Běs neútočí za přímého slunečního světla, to jej totiž odhání a způsobuje bolest. Dokonce sluneční paprsky nebo ostré světlo způsobuje leptání jeho pokožky. Proto během dne je více měně populace ušetřena jeho běsnění, ovšem s nastávajícím soumrakem se Běs probouzí a vyhladovělý jen čeká na vhodnou příležitost se nakrmit.
Smýšlení tohoto druhu je však jednoduché, dá se říci že dokáží hovořit jen vydávají zvláštní zvuky a skřehotání. Taktéž neoplývají přehnanou inteligencí, možná pod průměrem obyčejného nevzdělaného jedince, jednají v základním vzorci: Nakrmit se a najít si vhodné útočiště kam se schovají během dne.
Ale byl zaznamenán případ, kdy skupina běsů právě skřehotavými zvuky se domlouvala mezi sebou, takže se dá předpokládat že pokud je více běsů na jednom místě začínají se organizovat a tím roste i jejich kolektivní myšlení.
Což většinou nastává předtím, než se z Běsu stane Alohan, skupina si zvolí dá se říct "Královnu", kterou poslouchá, jelikož je to ve většině případů právě ona, která změnila několik běsů ve svém okolí. Pokud ale Běs odpočívá, jeho zápach slábne a je pro Nocturnu velmi těžké jej lokalizovat, jelikož jeho pach časem vyprchá. Někteří krvepijci odér Běsu popisují jako silný závan čehosi temného a dráždivého jako pepř.
Běs samotný, je však těžší zneškodnit a i zkušený Kazatel při boji použije dost odpustků, ke správnému a trvalému vymícení je potřeba na závěr použít Moiru Soudu.
–Narozdíl od obyčejného Běsu, je Stín zvláštním fenoménem! Jelikož jeho entita je vždy a pouze vázána k určitému místu.
Vzniká v momentě kdy Daeris přejímá kontrolu nad tělem Victima, ovšem z posledních sil si rozhodne zasažený vzít sám život, zanechá tedy Daerisu jen prázdnou schránku, Běs se tedy nestačil plně vyvinout a sežrat mysl Victima, možná proto se z obyčejného Běsu stane Stín, tento proces však trvá několik měsíců, i když jsou například ostatky již dávno řádně pohřbené.. Proto je zneškodnění tohoto Běsu daleko složitější a pracnější.
Navíc Kazatel musí řádně vše prošetřit.
Stín se nemůže samovolně vzdálit na několik kilometrů, ale jeho rozmezí kde má moc napáchat škodu je v rádiusu několik set metrů. Někde v okolí se totiž budou nacházet ostatky Victima, které poté pro dokonalé zničení musí Kazatel vypátrat a použít na ně Moiru Soudu na krátkodobé zahnání Stínu stačí klasická Moira Odpuštění, která Stín nutí zmizet z dosahu Astrála.
Byl zaznaměnán případ kdy zabrala i Moira písní a zaklínadel, pro utišení Stínova hněvu. Osvědčené je i v malé míře svěcená voda z Agarthy či velké množství soli, která jej doslova uzavírá na místě, pokud tedy potřebujete Stín navést určitým směrem musí Kazatel ze soli vytvořit jakousi cestu, ze které Stín nemůže zmizet pryč, ačkoliv není vidět, je zafixován a znovu se objeví, pokud narušíte jeho klid.
Objevení Stínu je již oku patrné a to černou mlhou která se na pár vteřin objeví, než se plně zhmotní.. Dalším poznávacím znamením Stínu je fakt, že vlastní právě napůl nehmotnou formu, která způsobuje, že dokáže procházet předměty i samotnou osobou, tento útok je však pro Zemijce fatální a dále Stín pohltí během několika minut na místě jeho život a mrtvý zemijec, astrál či fae se sesune k zemi bez známek života i jeho mrtvola vypadá jako kdyby byla násilně vysušena.
Ovšem pokud je Stín dost silný může se zasaženou obětí manipulovat a způsobit jí ještě větší zranění, pokud by se chtěl pokusit o útěk skrze zeď. Naopak na Nocturny tento druh běsu neútočí, pokud na něj nezaútočí krvepijec sám, stříbrná krev jej nedokáže zranit, jelikož skrze Stín projde. Kontakt může nastat v momentě kdy se stříbro dotkne Stínových drápů či úst, to Stína může odradit a změní taktiku útoku či za nepříjemného křiku zmizí, ačkoliv z Nocturny nedokáže vysát život, může s ní taktéž manipulovat a způsobovat jí bolest, i když jí nedokáže ze začátku zcela zabít, pokud se jí nepokusí oddělit hlavu od zbytku těla, může Nocturnu oslabit natolik, že pokud se brzy nenakrmí bude pro krvepijce tento útok dost fatální..
Stínův křik je další jeho zbraní, jelikož vydává při zasažení bolestný kvílení až křik, který rve uši. Na rozdíl od klasické formy Běsu, stín nemá potřebu tvořit hordy dalších Běsů a dále se "množit", dá se říci, že jeho mysl je zahalená posledním pocitem, než se rozhodl Victim spáchat sebevraždu. To leckdy vysvětluje i jeho vzorec chování.
O Bestii se toho zatím ví pramálo. Jelikož výskyt se poprvé objevil v Yoachinu, kde tento druh Běsu poprvé v historii posedl zvíře, má možnost se tedy rozšiřovat pouze u zvířat.
Můžeme se tedy jen domnívat, že tento druh napadá jen zvěř a vraždí obyvatele jen a pouze kvůli potravě. Na rozdíl však od jiných forem Běsu, se dokáže pohybovat za dne, ačkoliv jeho tělesná schránka hnije a zapáchá daleko více než Běsu, se dá zabít i bez případného použití moiry pokud je Bestie hodně raněná, stříbro na ní je taktéž účinné.
Avšak jí doménou zůstává stále zvláštní černá miasma, která způsobuje při kontaktu s přírodou rozklad a uhynuti, v případě kontaktu s kůží ji pomalu leptá pokud se však dostane do otevřené rány, nastává infekce tkáně jako u Polibení Sombrie.
INFORMACE BUDOU POZDĚJI AKTUALIZOVÁNÉ PODLE HERNÍHO VÝVOJE.