top of page
1-r-n.png
Discord nadpisy2.png
ssssssfff21_edited.png
ssssssfff21_edited.png

Původně v Astorii tahle rasa neexistovala, ale velmi brzy po svém stvoření si tento hierarchický post uzmula. Prvotní krvepijec vznikl z vysoké magie a alchymie. Spojením těchto dvou prostředků se Pilgrimovi podařilo vzkřísit mrtvého, který už však nadále nebyl člověkem neboť již jeho duše tancovala na okraji Abyssu.

Pleť šedá jako bouřková mračna, špičaté uši, krev tvořená živým stříbrem, dlouhé špičáky a neutuchající hlad lačnící po krvi svých dřívějších druhů.

Původně chtěl Pilgrim pouze oživit svou drahou polovičku, ale shodou všech okolností vytvořil rasu, která byla, je a bude nápomocná k vyhledání a likvidaci všech Běsů toulajících se krajinou. Avšak na Krvepijce je si třeba dávat pozor, nejen že jsou velmi nebezpeční, ale také díky jejich přirozeným schopnostem by si s noctrunou lačnící po krvi neměl nikdo jen tak zahrávat. I přesto, že každé dítě noci se zodpovídá svému stvořiteli, svému rodu i Půlnočnímu Dvoru a královské rodině, nemohou v cizích zemích jen tak bezhlavě zabíjet, nic méně pokud někdo naštve Nocturnu záleží kolik lidskosti této bytosti ještě zbývá, jelikož se doopravdy může stát, že již druhý den nespatříte.

NADČLOVĚKZuhameni nocturny oplývají vyšší silou, rychlostí  i mají mnohem silnější smyslové vnímání než obyčejný zemijec. Co se týče jejich regenerace, dokáží vyléčit drobná zranění takřka na místě, ovšem je-li jim odseknuta nějaká část těla, regenerace zabere klidně i několik hodin či dní, pokud se nejednalo o zbraň Crios, zaleží na krvepijci jak je zkušený, také při tomto oslabení vyžaduje rychlejší příjem čerstvé krve. Převedeno, zemijec běhá cirka nejvyšší rychlostí  40km/h, trénovaný Astrál i s použitím Moir se Nocturně může vyrovnat, kůň 88km/h – Nocturna bude běhat rychle tedy něco  kolem - 65-75km/h. s využitím Odhmotnění její rychlost může být až 100km/h. - avšak značně se vyčerpá. Dále je to schopnost nazývající se SENIRASenira, neboli VNÍMÁNÍ ZLA. Schopnost velmi podobná té, kterou vlastní Fae. Nocturny ale dokáží detekovat běsy a to i na velkou vzdálenost. Dále každá nocturna přirozeně vycítí přítomnost jiného krvepijce, stejně tak jako černou krev kolující v žilách Fae. V poslední řadě je to schopnost ODHMOTNĚNÍ, neboli MALANUEMalanue, nocturny po zvládnuté přeměně a několika letech jako Nocturie, dokáží následně své tělo rozložit do malých, oku sotva viditelných kousků, které se dokáží přenést až na dvě sta metrů, kde je nocturna opět složena v jeden celek. V této formě jsou nezranitelní, ale nemohou ji nijak ovládat. Krvepijec si musí zvolit místo, kam se chce přenést a pořádně si jej představit. Neučiní-li tak, může se zhmotnit třeba uprostřed skály, což značí smrt. Jakmile schopnost aktivuje, cíl cesty už změnit nemůže.

Hierarchie & Status

⌘ Vliv věčnosti, čím starší nocturna, tím větší je jeho síla a odolnost vůči magii mladších nocturen, dá se říci že jsou to ostřílení krvepijci. Mají menší potřebu konzumovat krev. Stejně jako starší člověk, přestává na sklonku svého života jíst a zajímat se o to co bude dělat druhý den, i nocturny se stávají apatické ke každodenním činnostem. Čas vždy nakonec nese tíhu tak dlouhé existence a projeví se to u každého jedince jinak a v různých časech. V jejich chování prosvítá melancholie jejich nálady. Je to někdy paralyzující nebo disociativní nostalgie spojená s uvědoměním si všeho, co svět ztratil, a dekadencí všeho, co kdy nocturna znala. Nejčastějším důsledkem, dlouhého života nosturen je postižená paměť, vzpomínky jsou smíšené nebo vymazané, jména a tváře z minulosti jsou zmatečné. Někdy je to jen bezprostřední vzpomínka, někdy ta nejstarší. Nikdo vlastně neví, co spouští tuto degeneraci, která může postihnout nocturny staré sotva sto padesát let, ale ušetří ostatní dvě stě let staré krvepijce. Ztráta lidskosti tím, že se mnoho nocturen vzdaluje smrtelnému světu a jejich každodennímu životu, rychle zapomene na tuto část duše, která z nich udělala temné bytosti. Někteří to popírají, někteří na to zapomínají, zatímco jiní to nenávidí. Pak se stanou méně tolerantními, ne-li krutými, ztratí veškerý respekt k lidstvu. Nocturny nepotřebují dýchat, či mrkat avšak několik set let po proměně tyto drobné zemijské úkony stále vykonávají. Následně pak přijde zlom a zcela se odprostí od těchto již banálních zvyků.

Nocturny se dožívají až pět seti padesáti let. Díky zlepšeným smyslům se dokáží noční krajinou orientovat lépe, než člověk a navíc, nemusí vyloženě spát jako obyčejní lidé. Díky tomu získali název "Děti Noci", slunce jim tedy nikterak nevadí. Jak už bylo řečeno, tuto lidskou činnost jako je spánek provozovat nemusí, ale dokáží se uložit do jakéhosi vegetativního spánku, ve kterém dokáží rychleji regenerovat. V některých období roka je tento spánek pro méně zdatné Nocturny nutnost. Před spánkem je nutné se pořádně nasytit a po taktéž, jelikož nocturna po probuzení stejně cítí nutnou potřebu krve.

⌘ Zabít Nocturnu je těžké, díky její velmi silné regeneraci. V podstatě velmi mnoho zranění dokáže vyléčit již na místě. Vážnější zranění, jako porušení orgánů zaberou na uzdravení delší chvíli, dokonce i amputaci končetiny, ale to regenerace probíhá několik měsíců. Pravá smrt přichází v momentě, kdy Krvepíjci setnete hlavu, nebo jinak poškodíte mozek a s ním i nervovou soustavu. Poté se  tělo Krvepijce pomalu rozkládá na popel v šedých barvách, který za měsíčního světla, či slunečních paprsků mění své tóny do stříbrna. Nocturna se tak ještě pár chvil rozpadá, než její pozůstatky nezmizí z povrchu Astorie, tento proces je nejrychlejší. Záleží jakým způsobem Noctrunu zabijete i pokud jí zasadíte ránu do srdce stříbrnou dýkou vyrobenou z Criosu, rozklad se značně zpomalí a tělo krvepijce pomalu uhelnatí ještě několik dní. Stříbrná krev, která dokáže zranit Běs. I zranit Nocturnu a zpomalit její přirozenou regeneraci jen za předpokladu, že Nocturna ovládá Crios. Jinou než svou stříbrnou krev ovládat nedokáže. Nocturnu nedokáže posednout běs, některý druh jako je třeba Stín na přítomnost klidné nocturny nereaguje vůbec, jen pokud krvepijec na Stín zaútočí.

 

StravováníNocturny dokáží pozřít i obyčejné jídlo. Velmi si libují hlavně v alkoholických nápojích, které dokáží alespoň trochu tlumit jejich hlad. Jejich pravou potravou je však krev. Pokud si během několika dnů, či týdnů nedopřejí tento nektar, slábnou a mohou zemřít na vyhladovění. Mohou pít i krev jiných Nocturen, ale to je bráno ve společnosti jako tabu. Na veřejnosti je to považováno jako kontroverzní chování V soukromí, při hrátkách je to však běžné a považováno za velmi erotické. Nocturnská krev však nemá takové živiny jako ta zemijská, kvepijce to však udrží při životě několik dalších dní, než se nasytí zemijcké krve. Nocturna si sama dokáže zvolit jakým způsobem se z někoho napije. Kousnutí může být šíleně bolestivé, ale může být protkáno i afrodiziakálními účinky, které přinášejí rozkoš. Také tento jedinec dostane od nocturny jakési označení, které dokáže vycítit jiná nocturna, záleží jak dlouhé krmení je a zda si Nocturna přeje tohoto zemijce označit, aby jej lépe vycítila. Ovšem značka časem slábne až se pach zcela vytratí. Pro zemijce, astrála není označení nijak rozpoznatelné, dokonce i faejci dokáží zcela rozpoznat zda se z jedince krmila Nocturna, před chvílí či byl jen v její těsné blízkosti. 

Otisk a Nocturnská značka, toto jsou dva pojmy, které jsou u zemijců často zaměnitelné. Otisk
Orzana, vzniká raritně při proměně zemijce nocturnou, jenž prožívá vnitřní boj. Mnohdy se tak otisknou proměněnému vzpomínky z minulosti jeho stvořitele. Mladá nocturie je poté dosti zmatená, jelikož cizí vzpomínky cítí za své. Nocturnská značka, či krvavý polibek|Draga Astar  je chápána jako “přisvojení”. Dospělá nocturna, jenž se krmí a cítí jisté sympatie k nádobě krve, může vědomě i nevědomě na zemijci vytvořit jakousi značku. Jako upozornění ostatním nocturnám, které značku dokáží vycítit, že se jedná o jejich kořist. Toto majetnické chování je v podnicích, kde se nabízejí Otroci krve nepřijatelné, jelikož takovýto otrok není jejich majetkem, ovšem zbožím někoho jiného. Toto je v kultuře nocturen extrémně choulostivé téma. Tam, kde jsou dominance a mocenské války každodenní záležitostí, sdílení stejné nádoby krve, v podobě otroka, vyvolává otázky nadřazenosti a konfliktu. Stejně jako označení nebo pokus označit zemijce, který je již svázán skrze značku s jinou nocturnou, je závažnou urážkou.

⌘ Krvepijské šílenství, pokud si chtějí Nocturny udržet život i osobnost, musí se živit pouze lidskou krví. Pozřou-li krev zvířat, přežijí, ale pomalu přicházejí o svou příčetnost. Po prvním doušku zvířecí krve, se může zdát, že se nic nestalo, ale opak je pravdou. Již v té chvíli Krvesaj začíná pociťovat vyšší nárůst síly a hlavně silnější hlad, neboť začíná lépe vnímat cirkulaci krve ve všem živém kolem sebe. Nocturna živící se krví zvířat se mění na stvoření podobné šelmě či bestii. Ztrácí svou osobnost, možnost komunikovat i využívat své magické dovednosti. Stává se v podstatě tím, co jedl - zvířetem. Takovéto nocturny lze označit za šílené, i Kontilliánská Církev je má za úkol eliminovat, avšak díky Salazarovým řetězům je dokáží spoutat a následně využít ve velkých klecích jako detektory běsů, jelikož šílená nocturna začne v blízkosti běsu vyvádět, značně šílet a nezastavitelně křičet - tyto kusy jsou označováné církevním žargonem jako
Slavíci.

 Rozmnožování. I když si mohou užívat v postelových hrátkách, nemohou počít dítě. Nocturna získá své dítě ve chvíli, kdy přemění zemijce na jednoho ze svého druhu. Dá se tedy říci, že při proměně se tává krvepijec infertilní.ProměnaDíky tomu, že tělo první Nocturny bylo stvořeno alchymií, tak i těla ostatních jsou jakousi alchymistickou magií obdařena. Veškerá krev, kterou tedy Krvepijec vypije se mění na stříbro, což je velmi důležitým faktem u přeměny Zemijce v dítě noci. Nocturna z oběti vysaje skoro všechnu její krev. Ponechá ji jen minimum, aby ji přivedl na práh mezi životem a smrtí. Následně, do takto připraveného těla vpraví svou vlastní krev v poměru, aby stříbrná krev Zemijce později zabila. Nejlepší způsob je ovšem ten, kdy v polobdělém stavu Zemijec přijme krev svými ústy sám, hltá jí například ze zápěstí Nocturny, každým douškem jej toto stříbro pomalu zabíjí a Zemijec se stává bezvládným. Jeho tělo opouští život, ale jeho duše a mysl bdí v Urnhně, kde se teprve konečně rozhodne zda projde touto zkouškou. Potom, co se krev v novém těle správně aklimatizuje vznikne nová Nocturna tedy Nocturie, světlo světa tento nováček spatří jinýma narůžovělýma očima. Ovšem tento proces může trvat i několik hodin, či dní. Zda je přeměna úspěšná je pozorovatelné okem, kůže Zemijce šedne a tělo se mění i rány se například postupně hojí. Obřad je i velmi vysilující pro stvořitele Nocturie, proto se po něm nachází ve velmi oslabeném stavu.  Krevní pouto mezi stvořitelem a Nocturií, dítě Nocturny, nedokáže ublížit svému stvořiteli, ani jej zabít. Tohle pouto však pomalu slábne. Po několika letech, tedy může dítě klidně svému stvořiteli vrazit pár facek a po dalších několika letech jej může i zabít, ovšem vnitřně cítí nepopsatelná muka, utrpení a bolest nad svým činem. Do svých prvních deseti let od proměny Nocturie těžko zvládá své emoce, které jsou divočejší a ostřejší stejně jako jejich smysly. Díky tomu jsou chvílemi emocionálně nestabilní. Aby toho nebylo málo, tak se k tomuto faktoru přičítá i silnější hlad. Mladé Nocturny často své oběti zabíjí, neboť krve nikdy nemají dost. Neustálý hlad se dá nováčky jen těžko zkrotit. Nocturny mají taktéž zakázáno proměňovat novorozeňata a děti v mladém věku. V minulosti se na tyto děti konal samostatný hon, jelikož jejich mysl není zcela připravena na vliv věčnosti a takovéto nocturny nikdy nevyrostou, spíše se stávají agresivnějšími a jsou těžko zvladatelné i vlastním stvořitelem.

ssssssfff21.png

NOCTURA IMPERANoctura Impera
–⁠ Královská rodina, potomci "Prvotní". V čele se nachází královský pár tj. Yeremiash a Manoa de Argeș. Je to označení Krvepijského vládce, stojícím nad všemi krvepijci.

ORACULUM & ORACULUM NOCTAOraculum  &  Oraculum-Nocta

–⁠ Toto označení nese Nocturnský Oracle a jeho tělesný strážce, který je velmi cenný pro hlavní královskou rodinu. Samo Oraculum má možnost si vybrat jakéhokoli ochránce i kdyby to mělo být jedno z dětí královské rodiny. Obyčejná nocturna sloužící jiné nocturně má ve společnosti krátké a ne tolik vážené označení, Nocta| Nocta = Strážce.

NOCTURA LIBERTINoctura Liberti

–⁠ Libertinští, jsou děti stvořené aktuální vládnoucí královskou rodinou, po které zdědili titul a příjmení rodu. Právě z nich se poté vybírá dědic, ale může se stát že tohle privilegium dostane i více dětí noci najednou. Jedná se o nejbližší stvořený okruh krvepijců, jsou považováni za dědice a potomky prvotních.

–⁠  Za libertinské, dědice královské rodiny s možností mít příjmení rodu je pouze považován: Nikolai de Argeș, Valahia de Argeș, †Emerald de Argeș, Daveras de Argeș, Yllarieth de Argeș,  Valturi de Argeș, Alteria de Argeș.

NOCTURA NOBILES Noctura Nobiles

–⁠ Krvepíjští šlechtici, kteří slouží královské rodině, která jim dala tento titul. Nobiles si mohou vytvořit i vlastní menší rod s příjmením, avšak vždy musí doložit svůj rodokmen před Půlnoční Dvůr, či si jednotlivec může vymyslet příjmení. Titul Nobiles, nesou taktéž všichni Vůdčí zastupitelé rodů a jejich přímé potomstvo, pokud nespecifikuje vůdce status Nocturie na nižší. Všichni Nobiles, mají postavení a jsou členy právě Půlnočního Dvora.

NOCTURA URAS Noctura Uras

–⁠ Urasové jsou nižší krvepíjci. Stvoření bez statusu a příjmení, které si většinou šlechta bere jako sluhy které označují jako DOGGEN  Doggen = Sluha,  DOGRAUDograu - Výše postavený sluha, majordomus, osobní sluha. Či slouží jako podřadný vojáci, KERVKerv v řadách Stínotvůrců, pokud je nepromění výše postavená nocturna a dá jim stejný titul, nesou toto označení.

NOCTURA INCULTANoctura Inculta

–⁠ Incultas je hanlivé označení nižší Nocturny jenž se vzdal stvořitel či stvořitel je sám níže postavený. Vyděděnci, bez příjmení. Pro výše postavené je toto lůza. Potulní krvepijci. Nečistí. Stejný odpad a podřadný status jako mají zemijci v Artrozsce. U takových Nocturen je největší pravděpodobnost a není to ojedinělé, že podlehnou Krvepijskému šílenství.

 TertilusTertilus, neboli třetí oko právě díky této schopnosti může Oracle nahlížet do vláken budoucnosti. Vidí jich nespočetné množství, některé jasněji, jiné zase nejasně. U budoucnosti je ta potíž, že se neustále mění a dokud nepřijde zlomová událost, může jich být nespočet. 

Oracle vzniká za pomocí prastarého rituálu, kdy je těhotná žena přeměněna královskou rodinou v Nocturnu. Při tomhle rituálu musí oba z královského páru vložit svou krev do matky, která je v prvních týdnech svého těhotenství. Pokusit se o to nižší Nocturna plod zahyne, neboť upíři děti mít nemohou, ale v prastaré čisté krvi královské rodiny je vytvořena menší výjímka.

Tato nová Nocturna se tak stává jakousi schránkou pro rychle rostoucí plod, který se stal reinkarnací prvního dítěte Pilgrima. Po tom, co se Oracle vydere z břicha matky, matka umírá a zanechává zde stvoření z nejčistčí stříbrnou krví, kterou vlastnila pouze Původní Nocturna stvořená Pilgrimem a její dítě. Tato krev je právě to, o co jde královské rodině především. Nynějším Oraculem je Valahia de Argeș. Schopnosti Oracula jsou Purus ArgentiPurus Argenti, neboli čistá krev, či čisté stříbro. Díky této krvi jsou všechny schopnosti Nocturen mnohem silnější, k tomuto se váže i Rituál Pura Argenti SolemnisPura Argenti Solemnis, který naleznete v Oculta-Mater.

Valahia.png

ORACULUM|Vševidoucí Nocturna

 Uplatnění nocturen. Stínotvůrci, takto se nazývá nocturnská armáda, která je rozdělena na tři pole pod taktovkou jejich generálů. První z nich je samotný Daveras de Argeș , jakožto přímá stráž Královské rodiny a Půlnočního dvora. Jedná se o vnitřní okruh působení. Druhý generálem je Merciless, který zodpovídá za menší skupinu zvědů. Netají se i tím, že do svých řad přijímá nižší nocturny bez statusu, avšak musí projevit skutečně své schopnosti- proto tato skupina vojáků Stínotvůrců dostala i hanlivé označení “Bastardi”. Třetím a posledním generálem je Cisserus, který má na starost obyčejné řadové vojáky, jejich prací je hlídkovat, rekrutovat nové členy a udržovat pořádek, či obstarávat otroky krve.

Důležitou součástí života Nocturen je jakýsi vnitřní řád. Existují jenom dva hlavní nocturnské hlavní rody, de Argeș, vládnoucí rodina a další menší rodiny s jiným jménem, které svou loajalitou patří pod tento hlavní rod a Duwall´ové, kteří svým kontrolovaným počtem a historii jsou značně i společensky omezeni. Tyto dva rody jsou původní z pokolení Lumires. Další rody, spadají právě pod Královský rod de Argeș, z něhož právě také pocházejí, avšak díky Izmaelově Sjezdu se vůdci těchto rodů nakonec osamostatnili. Řada krvepijců si lpí na svém "Statusu" a oslovení. Někteří si hoví na oslovení - Např. Libertinští, Sir/ Lady nebo jednoduše Pán/ Paní. Ale vše má své pro a proti. Například když vysoce postavený jedinec vytváří nového krvepijce, dotyčný je mu zavázán a vznikne mezi nimi pouto, které zaručuje stvořiteli ochranu.

hierarchie.png

Tudíž jej nemůže mladý krvepijec zabít. Krevní pouto však slábne. Ale i po mnoha letech staré nocturny dokáží vycítit mírný závan jejich předchůdce, který je stvořil, jelikož jejich post v Hierarchii je po přeměně určen samotným tvůrcem, jestli se jedná o praktiku kdy se využívá Irubium se neví, avšak Prvotní dokáže rozeznat jak vysoko je dotyčný postavený. Je pouze na Královské rodině a stvořiteli jaký úděl své Nocturně svěří, bude jeden z generálů, či vojákem Stínotvůrců? Či jen obyčejný sluha, nebo Naháněč Kontilliánské církve? Rodič je navíc za své dítě zodpovědný, pokud se dotyčná mladá Nocturna něčím proviní, znelíbí, nebo zahanbí královskou rodinu a Půlnoční dvůr, může samotný stvořitel být vykázán z vysokých řad, bude mu odepřen přístup k čisté krvi, či jej i jeho potomka okamžitě eliminují.

ssssssfff21.png

Zajímavým poznávacím znakem ve světě Dětí noci, jsou jejich specifické oči, které čím jsou světlejší tak v noci žhnou barvou duhovky, i když je například Nocturna zaplavena emocemi různého typu, jejich chroma přímo září. Může se jednat jak o pocit z boje, či kde jaké vzrušení, či hněv. I přitom co se Kvepijec krmí, jeho chroma dostává sytější nádech, ačkoliv na světle to není tolik patrné a málo kdo si toho všimne. Ovšem nocturny kolem dokáží vycítit nějakým způsobem, že se něco děje a analyzovat situace dle sebe. Zemijci se při proměně z nocturie jeho chroma přirozeně změní, ovšem v pokročilém věku nocturny je vyloučeno, aby krvepijec s fialovým chroma, při krmení měl jantarové chroma, takovou výjimku mají pouze dědicové, v jejich žilách jsou predispozice k zlatému chroma očí. Nutno podotknout, že je znám případ, kdy se nocturna ocitla v příšerné situaci a její charakter se kompletně přetvořil, stejně tak i její chroma. Zde níže jsou základní typy chromy, které jsou ve světě Astorie známé, samozřejmě kombinace je možná až na rudé chroma, je znám případ například fialovomodrých chroma, stejně jako modrozelených. Ty jsou ještě více raritní, nejvzácnější je však druh Heteros Chroma, které představuje heterochromii duhovek, tato různobarevnost je brána jako něco speciálního a velmi zajímavého, tento jedinec je považován i za nevyrovnaného a nikdo neví co se od takovéto nocturny dá očekávat, proto jsou považováni za "nebezpečné".

Discord nadpisy3.png

┃Barva Duhovky 

8.png

CHROMA NOCTURIE: Narůžovělé chroma, které plně žhne ať je tma či světlo nesou všechny Nocturie, před dovršením deseti let od proměny. S tímto chroma se znovuzrodí, každý krvepijec. Jakmile se jim chroma vybarví jinou barvou, noctruna se dá považovat za plně stabilní a emocionálně vyrovnanou. Poté je možné jí dát nějakou volnost, aniž by svým hladem a řáděním nezapříčinila stvořiteli potíže, stejně tak je poté možnost uvést nocturnu do společnosti Půlnočního dvora. Bylo zaznamenáno, že Chroma Nocturie, občas zmizí i dříve před dovršením určitého věku, ovšem vše je individuální i tak je hranice pevně stanovená.

5.png

ZLATÉ, JANTAROVÉ CHROMA: Také známé jako císařské, či Chroma ImperiaChroma Imperia. Nocturna se zlatýma očima je často brána jako jedinec s velmi dominantní osobností a silným přesvědčením o svých schopnostech a cílech. Jantarové chroma symbolizuje ve společnosti noci silnou vůli, moc a schopnost dostat se přes překážky, které by mohly v cestě stát. Nocturna je schopná přesvědčit ostatní o svých názorech a vést je k dosažení společného cíle. Jantarové chroma působí jako magnet na ostatní, kteří by mohli být přitahováni její silnou osobností a schopností vést. Je ale důležité si uvědomit, že tato nocturna se jen horko těžko srovnává s odmítnutím, je tvrdohlavá a mnohdy neochotná připustit vlastní prohru.

6.png

MODRÉSIVÉ CHROMA: Vzbuzují respekt a vyvolávají pocity jistoty. Nejsou ochotni komunikovat ani se ujmout vedení tam, kde postrádají jisté významnější důvody. Nocturny s tímto Chroma mají nejvnitřnější podstatu sebe samých. Mají hlubokou filosofickou povahu a váží si času stráveného ve své vlastní vybrané společnosti, která je pro ně útěchou a potěšením zároveň. Modré Chroma považováno za symbol klidu a stability. Nocturna se sivým chroma je často popisována jako klidná a tichá, s tendencí k melancholii a introspekci. Je schopná zůstat v klidu a zachovat si chladnou hlavu i v těžkých situacích a dokáže se soustředit na své cíle a úkoly. Navíc je velmi vnímavá k emocím ostatních a schopná pochopit jejich pohledy a pocity.

7.png

HNĚDÉČERNÉ CHROMATaké známo jako Temné ChromaTemnyi Chroma je považována za symbol pevnosti a tajemna. Osoba s temným chroma je většinou popisována jako pevná a tvrdá osobnost, která má jasné přesvědčení o svých skutcích. Její tmavé chroma působí tajemně a zároveň přitahuje pozornost ostatních. Navíc velmi často působí přesvědčivě a důvěryhodně.. Temné chroma má narozdíl od ostatních barevných škál výhodu, ve tmě totiž jedincům s temným chroma oči nezáří a tak se stávají s přicházejícím soumrakem skoro neviditelný. Je ale důležité si uvědomit, že každá nocturna je jedinečná a nelze s jistotou říci, že dotyčný s černým chroma bude mít vždy určené vlastnosti nebo charakteristiky.

4.png

FIALOVÉ CHROMA: Fialové Chroma je mnohdy považováno za symbol spirituálnosti a moudrosti. Také je ve společnosti velmi ojedinělé. Nocturna s fialovým chroma je často popisována jako vášnivá a éterická osobnost, která je ponořena do svých vlastních představ a pocitů. Fialové chroma také symbolizuje schopnost krvepijce vidět věci z jiného úhlu pohledu a přitahovat pozornost ostatních lidí svým výrazným vzhledem. Krvepijci s touto barvou očí jsou velmi moudří, ale také jsou často náchylní k vnitřnímu napětí a komplikovanosti.

3.png

ZELENÉ CHROMA: Zelené Chroma je spojována se symboly divokosti a vášně. Krvepíjci se zeleným chroma jsou popisováni jako fascinující a vrtkavé bytosti, které jsou vášnivě zapálení pro to, co dělají. Jsou velmi nadšení a spontánní, ale také jsou náchylní k náladovosti a impulzivnosti. Divokost a elegance spojená v jednom. Stejně jako u fialového Chroma, je i zelené dost raritní a bráno ve společnosti jako něco extravagantního.

1.png

KRVAVĚ RUDÉ CHROMA: Toto chroma bylo vymíceno po událostech ve zničené Ulyssii, tvrdí se že toto chroma nesou vždy jen zástupci prvotních. Rod Lumires měl právě rudou barvu očí, jelikož rudá symbolizuje krev, moc a nebezpečnost krvepijců. Ovšem nyní je ve společnosti Nocturen jen povídačkou.
 

┃Jediní herní zástupci s tímto chroma jsou Nocturny z Kultu Úsvitu, žádná jiná nocturna mimo Kult toto chroma mít nemůže!

bottom of page