top of page
ssssssfff21_edited.png

Kdokoliv kdo nazve jed pouze ženskou zbraní, je zrádcem pro ostatní. Meč, šíp, dýka - To jsou zbraně vášně, zbraně přesvědčení. Je mužská nenávist tak podřazená té ženské, že jim může být odepřena taková to zbraň? Ne. Jed je chladný, chladnokrevný jako tiché můry které vás budí ze spaní a zároveň lákají spát. Díky jedům můžete sledovat svojí oběť umírat tisíckrát ještě před tím, než ji nabídnete tu osudnou chuť. Ovšem uchýlit se k takovým to činům, chce i kapku odvahy, ne jen jedu samotného. Jed sám o sobě sice nemá dalekosáhlé účinky a nedokáže porazit velké armády, ale může být vypočítavě přidán do kusu jídla, pití či být aplikován na zbraň a možné hlavy zemí, knížata a krále odstranit z jejich teplem zahřátých trůnů.

Jed1.png

Jeden z nejněžnějších jedů Astorie. Jedna kapka rozpuštěná ve víně uklidní bušení srdce a zastaví stařecký třesot rukou. Proto se hojně kdysi využíval i v léčitelství, jehož dávkování neměl zprvu pod dohledem vždy odborně způsobilý Medičej, nýbrž ošetřující osoba a byl volně prodejný na trhu u apatykářů jako lék na utišení. Tři kapky navodí hluboký a bezesný spánek, který dopřeje jedinci vhodné uvolnění a zotavení unavených končetin, možná proto byl využíván i jako anestetikum. Deset kapek stačí, aby dotyčného spánek trval věčně. Sám o sobě má Travian příjemnou vůni podobné Meduňce a na jazyku zanechává sladkou chuť. Na černém trhu, je stále k dostání. Byl skvělou volbou nešťastně provdaných zemijských žen, které manželský svazek ubíjel. Zvláště pokud šlo o mladé ženy, co měly strávit věčnost s postaršími muži, jež oplývali majetky a reputací. Nebylo divu, že se Travian stal trendem a rychle se rozšířil v dámských saloncích, kde si ženy navzájem radily jak se zbavit svých partnerů, aby uvolnili místo mladším milencům.

Jed2.png

Arsen byl kdysi osvědčeným prostředkem k léčbě různých onemocnění včetně kožních potíží nebo i malárie, syfilidy a anémie. Otázkou však zůstává, zda skutečně pomáhal, a ne jen do hrobu. Později byl účinným prostředkem sloužícím k vraždám a sebevraždám. Také byl Arsen dlouhá léta používán i jako jed na hlodavce v osídlených oblastech, proto byla jeho dostupnost na denním pořádku. Kyanid měl obdobnou minulost a využíval se ve zdravotnictví na tišení bolesti. Otravy Arsenem a Kyanidem jsou i do dnešních dní naprosto spolehlivé a nejedná se zrovna o příjemnou smrt. Jedinec umírá v bolestech na selhání vnitřních orgánů, má ve větším množství dopad i na Nocturny, pokud jedy jsou řádně zamaskovány v jídle či nápojích. Otrávený krvepijec v řádu dní má bolestivé potíže, dokud ze sebe jed přirozeně nevyloučí. Faejci z pravidla tyto jedy okamžitě odhalí. I dlouhodobé promyšlené otravy menšími dávkami se postarají o pořádně nepříjemné účinky v podobě vypadávání vlasů, poškození nehtů, kožní problémy, bolesti břicha, chronický průjmem a malátnost. V další fázi nastupují závažné poruchy dýchání a následně i zastavení srdeční činnosti. Pokud je podaná větší dávka jedu, zemijec umírá takřka okamžitě po požití.

Jed4.png

Mithril

Nejstarší, nejvzácnější a velmi drahý jed. Jeho složení není známo a jeho dostupnost i na černém trhu je ojedinělá až nulová. Tvrdí se, že na půdě, kde umírají Faejci, roste ona zvláštní rostlina, jenž nenese žádné jméno. A vyroste pouze tehdy když na onom místě spočine naposledy Faejec. Její listy musí být utrženy okamžitě, umyty ve slané vodě s limetkami a se vzácným koření z Yáchelových ostrovů. Směs má být zahuštěná popelem. Tento lák musí ležet v hliněné nádobě několik nocí na chladném a vlhkém místě. Tento proces je pomalý, složitý a výsledný jed drahý a rostlina těžko získatelná. Dá se říci, že tento jed zmizel společně s rasou Fae. Mithril je dle dochovaných záznamů čistý, bez chuti s lehkým svěžím aroma limetek, které lze potlačit. Rozpuštěný ve vodě či jídle, sní faejci vnitřnosti a svírá hrdlo pevněji než jakákoliv ruka. Oběť umírá v agónii, Mithril byl oblíbeným nástrojem netrpělivých faejských dědiců. Také podle pověsti právě tento jed ukončil vládu a život poslednímu Faejskému králi, s přízviskem Šílený.

Jed5.png

Také znám jako Diabolic Morthe. Ve větším množství má železitý zápach, ovšem jeho podání je dlouhotrvající proces. Je také jediným známým jedem, který dokáže otrávit a následně zabít Nocturnu. Ďáblova Rtuť je pomalý a bolestivý zabiják dětí noci a své jméno si patřičně zaslouží. Otrávená nocturna totiž na sobě nepociťuje žádné změny. Malé množství jedu v jejich útrobách nezpůsobuje ze začátku žádné potíže, ba naopak dodává pocit síly, stříbrná krev jim takříkajíc vře v žilách a krvepijec se cítí připraven i na okamžitý boj, v jejím organismu se shlukuje do drobných kuliček, které se pomalu k sobě dostávají až se postupně formují do několika gramového tvaru měnící se hmoty, která následně pak začne Nocturnu trávit zevnitř. Nejprve ztrácí schopnost ovládat zcela Argenti a později ji dělá problém i odhmotnění, právě 

 díky Ďáblově Rtuti i Nocturna po čase ztrácí chuť po krvi a dá se říct, že tento jed jí přirozeně nechává hladovět i přes pocit plnosti. Účinky nelze zvrátit, ale lze je operativně zpomalit, ovšem díky jejich přirozené regeneraci je otevření těla nocturny v oblasti břicha velmi rychlým úkonem a nelze zaručit, že je všechna Rtuť odstraněna v tak krátkém čase, jelikož při zásahu se opět rozmělní na drobné kuličky a je nesnadné je vyjmout. Tento jed je také vyhlášeným pomocníkem vymahačů, kdy zemijské dlužníky donutí onen jed s kuličkou vypít, daného člověka pak trápí nezměrné žaludeční bolesti a křeče, až zemijce jeho konečník zcela zradí a on si během hodiny nadělá krvavě do kalhot. Samozřejmě není pro ně smrtelný, ale trvalé poškození dolní části je zaručené a dlouhotrvající. Proto ve společnosti, je ten kdo si sedá opatrně či nakřivo označován za levou ruku která nevrací.

Jed3.png

Získává se z nejrůznějších odvarů z jedovatých bylin a je do něj dokonce přidáno pár kapek jedu mořské zmije, avšak jeho výroba není pro začátečníky a i na černém trhu je jakostním zbožím v drobných lahvičkách. Tento jed je bez zápachu, vařenému masu dodá pikantní chuť, ale jakmile je snězen navozuje násilné šílenství. Probouzí bestii jak ve zvířatech, tak i v lidech. I menší zvíře dokáže pak zaútočit na predátora beze strachu. Jedinec zbaven zábran se cítí nepřemožitelný, jelikož jeho fyzické vlastnosti se díky jedu zvýší, jedná jako smyslů zbavený a z úst mu vychází pěna, případné následky jeho činů jsou mu ukradené. Sliní, řve a chrčí dokud se sám nezadáví. Zemijec podléhá smrti v řádu hodin, jelikož je těžké jej spoutat a vypumpovat mu žaludek, většinou umírá. Nocturna dokáže řádit jako smyslů zbavená, účinky na krvepijce má Claecyn podobně jako Krvepijské šílenství, s rozdílem že po několika hodinách nocturna odpadne do hibernačního spánku, aby se sama zotavila a u Faejců vyvolá okamžité zvracení, jelikož jejich organismus se snaží jed přirozeně vypudit, proto je využíván při nejrůznějších obřadech očištění těla. Ovšem Zemijská rasa jej využívá přirozeně v travičství.

Jed6.png

Jedná se o šípový jed a substanci přírodního původu, jelikož právě tento jed produkuje určitý druh jedovatých fialových žab znám jako Marma Giganthea, nenechte se zmást jejím názvem tento tvor nedosahuje takových rozměrů, nýbrž je veliký sotva tři centimetry, jedná se tedy opravdu o drobného prcka, který se nachází v Maztalfatu a na Yáchelových ostrovech. Jed je získáván poměrně opatrně, jelikož i kontakt pokožky s tvorem vyvolá silnou alergickou reakci, svrbění a znecitlivělost i u faejců a nocturen, ta ale po několika hodinách odezní. Kuraka se nanáší na špice šípů do luků či kuší, šipek do foukaček, na hroty oštěpů, kopí, mečů a dýk. Jed je tímto aplikován rovnou do zasažené tkáně, která po kontaktu s jedem okamžitě zfialoví. Oběti vyběhnou viditelné žíly stejné barvy a pomalu se jed dostává do těla, kdy nastává u zasaženého v řádu několika minut nekontrolovatelný třesot a znehybnění zasažené části. 

Kuraka může vyvolat i horečku, studený pot, zvracení a po hodině následnou kompletní paralýzu, kdy jedinec nedokáže stát a pouze leží a pomalu oddechuje. Po další hodině se jeho dech zcela zastaví a oběť, i když stále vnímá se pomalu dusí a smrt nastává zástavou srdce. Není to příjemný pocit sledovat umírajícího, jelikož se ze všech sil, ale marně snaží alespoň mrkáním či vytřeštěnýma očima se svým okolím komunikovat. Jediným protijedem na otravu Kurakou, je Voda z Agarthy, ovšem ta musí být podána v řádu několika minut dokud nenastane celková paralýza. Jeli protijed podán okamžitě, jedinec přežije, jeho ránu je ale nutné ošetřit přírodní medicínou a odvary z léčivých bylin, i tak se nelze obejít bez jizev, které zhyzdí tělo jak Faejcům, tak i Nocturnám a Zemijcům.

Discord nadpisy3.png
2..png

Na této stránce se nachází Easter Egg. Pokud jej objevíte informujte Admina. 
Šťastný lov.

ssssssfff21_edited.png

Konzumace omamných látek patří ke společnosti a postelovým radovánkám odjakživa. Není proto žádnou výjímkou, že požívání nejrůznějších afrodiziak podporující i sexuální apetit se staly vyhledávanou zábavou jak pro šlechtu tak pro obyčejné měšťanstvo jakékoliv rasy v historii. Alkohol je nudný, ovšem se spojením nějaké té drogy, vám zaručí příjemnou noc strávenou v útulném klíně společníků a společnic. Taktéž díky omamným látkám může Nocturna potlačit svou touhu po krvi či Faejcům a Astrálům nabízí velkolepé vizuální zážitky s přívalem energie a síly. Avšak tato zábava, jako všechno má rub i líc, všichni propadají závislostem a někdy stačí jen ukojit prvotní zvědavost, aby jedinec propadnul nutkavé touze vyzkoušet další peprný zájezd na vlnách euforie.

 |Znebe

Jed8.png

Psychoaktivní houba žlutozelené barvy. Znebe má na všechny rasy bez rozdílu halucinogenní účinky a jeví se jako potenciálně perspektivní i ve formě léčitelství. Nutné je ale varovat před přílišném požívání této houby, jelikož co se může jevit ze začátku jako skvělý vizuální výlet, může se lehce ve špatném prostředí či rozpoložení jedince změnit na dlouhotrvající noční můru. Většinou se konzumuje syrová nebo sušená, kdy postupným žvýkáním uvolňujete do těla její účinek. Účinky se dostavují rychle, cca za dvacet minut po užití drogy a mohou trvat až deset hodin i při velmi malém zkonzumovaném množství. Často se vyskytují pocity mírného chvění, neschopnost ovládat své pohyby, objevuje se zvýšené vnímání intenzity barev a sluchových vjemů. V dnešní době je často pro své psychoaktivní účinky užívána jako halucinogenní droga na nejrůznějších festivalech, svátcích roku či rituálech. Znebe je hojně rozšířená a snadno dostupná droga, roste ve všech koutech Astorie, kromě Artrozscky. Vyhovují ji zalesněné a vlhké oblasti, nejběžněji v blízkosti vodních toků, kdy roste od jara do poloviny podzimu.

Jed10.png

Mycena Zlořeklá, takto se nazývá pravým jménem, je  hojně rozšířená houba v Maztalfatu. Jedná se o prudce jedovatou houbu s narkotickými účinky. Roste pouze pár měsíců v roce a to nejčastěji na začátku jara. Vyskytuje se samostatně nebo v menších skupinách čítajících přibližně 5–15 plodnic, na tlejících pařezech či kmenech především listnatých stromů a to hlavně u  Luobu. Zvířata tuto houbu nepozřou. Recept na samotnou úpravu tawy znají jen a pouze Hashini. Pro ostatní je získat onu povzbuzující látku nemožné. Výsledný produkt stejně musejí Hashini tepelně upravit. Houba není již vůbec jedovatá naopak pokud projde tawa tepelnou úpravou, patří mezi uměle připravené drogy podávané obvykle v sušené podobě na cesty. Její  konzument je po snězení schopen zvýšené fyzické aktivity, aniž by pociťoval odpovídající únavu v řádu několika hodin i dní, dle požitého množství. Hashin má abnormálně čistou mysl a dokáže se plně koncetrovat na daný úkol.  Tajemství tkví v přípravě, jelikož u této drogy se nevyskytují nežádoucí účinky a negativní dopad na organismus uživatele tawy, kromě mentální závislosti. Mírné psychedelické účinky se projevují především v potlačení empatie s obětí Hashinů.

Jed9.png

Hojně rozšířená pochoutka v Lyngstadu a Maztalfatu, která patří na jídelní lístek v mnoha hostincích. Tento zákusek ač se na první pohled jedná o příliš vábné servírování, zaručí znalým gurmánům lahodný požitek. Modromil Slizký název nedostal jen tak, jelikož produkuje ze žláz sliz nažloutlé barvy, právě onen sliz vám zaručí příjemné uvolnění těla. Češnečka je podávána obvykle se silným česnekovým likérem nasládlé chuti společně s živým Hlemýžděm na tácu obloženém listy košťálové zeleniny, nejčastěji je položen na hlávkovém zelí či salátu. Likér se rozlévá do malých panáků a postup aplikace drogy je jednoduchý. Uchopíte jednoho Modromila za ulitu, který při své čerstvé svačince vyprodukoval dostatek slizu a olíznete velkou plochou jazyka po celé délce spodek živočicha, pokud není Modromil připraven sám se stáhne do ulity i tak je možné jeho sliz vysát. Hořká pachuť vám ze začátku pokřivý úsměv, ovšem od toho již na stole máte nalitý likér na zapití, který zpříjemní chuť. Společně na jazyku vám vyvolá příjemné brnění. Tato droga má účinky na všechny rasy.

Již v extrémně nízkých mikrogramových množstvích vyvolává silné účinky, které se dostaví po pár sekundách. Příval energie a zahlcení dobrou náladou, patří k této droze stejně tak jako sexuální apetit. Další variantou je forma servírování jednohubek, kdy syrový Modromil je nakrájen na tenké plátky a dostatečně potřen slizem, opět na stole nechybí ani česnekový likér a nakrájené stroužky přímo na jednohubce, takovou to variantu můžete nalézt především v přístavech. Přímo naložený Modromil v česnekovém likéru je poměrně novinkou na Astorii a jeho účinky nejsou příliš silné, konzument je proto nutný pro silný psychotropní účinek vypít minimálně dva až tři panáky.

Discord nadpisy3.png
Hashinská tawa
ssssssfff21_edited.png
m3.png

Tato velmi specifická látka vzniká speciální úpravou hned několika rostlin. Není tedy divu, že se jejím domovem stala Panema, přístavní město, které má dodávky z různých koutů světa doslova na dosah ruky. Hlavní přísady při výrobě jsou totiž rostliny, z nichž ne všechny jsou jen tak k dostání každému. To samozřejmě ovlivňuje i výslednou cenu drogy. Ačkoli je proces výroby poměrně zdlouhavý a zahrnuje množství ingrediencí, hlavní účinky bychom mohli přiřknout třem hlavním surovinám - Trnel snob, Animamorsi a Šmajzovka příčná. Recept na výrobu není všeobecně znám, výrobci si jej střeží jako oko v hlavě.

Přeci jen jim vydělává dost velké množství peněz. Snad právě i to napomáhá malému prosperujícímu rodu Hermittche, který v Panemě sídlí a říká se, že má vůdkyně rodu tok drogy takzvaně pod palcem. Výsledkem celého procesu je ale nazelenalá látka s omamnými účinky, která se nazývá Mormosie

M1.png

Účinky této látky se liší pro každou rasu, stejně jako způsob použití. Jako tekutinu lze drogu přimíchat do různých nápojů, často se přidává do vína a jiných druhů alkoholu. Takto je ale poměrně těžké koncentraci a množství látky kontrolovat, proto je tento způsob častější u nocturen a faejců. Zemijci si ale také našli cestu. Je proto poměrně obvyklé, když někdo prodává Mormosii jako malé balíčky látky napuštěné onou zelenou tekutinou. Místo přímého pití pak stačí zemijci malé klubíčko látky přiložit na sliznici pro efektivní vstřebávání látky. Nejčastěji se pro tyto účely používají dásně, proto je pak snadné rozpoznat těžce závislé jedince.

Jejich dásně, zuby a často i rty začnou díky droze dostávat nazelenalou barvu. Při dlouhodobém používání se zemijci začnou stávat malátnými a povolnými, často tak poskytují svou krev nocturnám jen ve vidině další dávky a troše rozkoše. Nebezpečným vedlejším účinkem je ale potlačení pocitu hladu, kdy zemijci často až odmítají jakékoli jídlo, nechtějí nic jiného, než Mormosii. To samozřejmě vede časem k vyhladovění a smrti.


Na Astrály nemá Mormosie stejný účinek, nicméně rozhodně vůči ní nejsou imunní. Dokáže jim zlepšit smysly a schopnosti, často je to snadný způsob jak odemknout plný potenciál Astrála k využití nějaké složitější moiry.

m2.png

Dokáže je donutit jít až na hranice svých sil, v čemž se skrývá i její nebezpečí. Dokáže tak Astrály vyčerpat a stejně jako obyčejní zemijci i oni ztrácí chuť k jídlu, takže smrt z nedostatku energie není nijak neobvyklá. Často se ale Astrálové snaží o použití Mormosie ne k obvyklému využití odpustků, ale k prvotnímu odemknutí jejich schopností. Díky droze se totiž snadněji mohou dostat do transu a vydržet delší a hloubější fáze meditací pro své propojení s mincí. I nocturnám potlačuje jejich pocit hladu a touhu po krvi. Společně s tím je ale dostává do silné extáze, se kterou také sílí pocit rozkoše a touhy. Není proto nic neobvyklého, když se trocha Mormosie přidává do vína na oslavách, slavnostech a bujarých večírcích.
Na faejce má jako na jediné poměrně mírné účinky. Mírní jejich pocit hladu, ale ne natolik, aby mohli používáním vyhladovět. Navozuje jim příjemný pocit uvolnění a stejně jako u nocturen povzbuzuje pocit rozkoše.

ssssssfff21_edited.png
RO1.png

Rudé opium, takto se nazývá nejžhavější novinka v celé Astorii. Svou barvou připomíná lákavou karmínovou krev, snad proto se těší oblibě nocturen. Jeho účinky jsou silné, působí jak na zemijce a Astrály, tak na faejce a nocturny. I svým výskytem je nocturnám blízko, jelikož omamné účinky byly poprvé zaznamenány v Edenfordu, Dvoře divů, společně také s možným prvním úmrtím zaviněným právě Opiem.
Tato droga se sice získává z výluhu několika rostlin v podobě rudé tekutiny, ale ta jakmile chladne, krystalizuje při kontaktu se vzduchem. Vzniklé rudé krystalky jsou pak kýžený výsledek. Dají se ještě více nadrtit a vykouřit. Velmi oblíbená je pro tento účel původní faejská dýmka Tabia, ale lze použít i jakákoliv jiná skleněnka, či vodní dýmka. Účinků drogy lze dosáhnout i pouze nadýcháním se kouře z dýmek, převážně v silně zakouřené místnosti, proto se také Opium povětšinou požívá v uzavřených prostorách, aby bylo dosaženo nejsilnějšího zážitku.

Po požití nastupuje efekt drogy poměrně rychle, v řádu minut. Na každého příslušníka  ze tří  ras pak působí diametrálně jinak. Obecně by se její postup dal zestručnit na dvě fáze. Během několika minut po požití dochází k silné extázi, která může trvat až něco přes hodinu. Je typická zvýšená energie, silné pocity radosti a euforie. Po nějaké době toto však upadá a nastává fáze útlumu, kdy se jedinec naprosto uvolní, má také tendence se stahovat sám do sebe a prozkoumávat zákoutí své mysli. U Zemijců a Astrálů vzniká poměrně rychlá závislost. Už zhruba po druhém požití se dožadují další dávky, účinky přetrvávají poté převážně utlumující, kdy několik hodin jen sedí nebo leží.

cooltext451583963219499.png

Nocturny zato mají zážitek o něco odlišnější. Nejvýraznější je u nich potlačení touhy po krvi a silnému zvýšení sexuálního apetitu. Rudé opium bývá proto často přítomno u skupinových hrátek. Nicméně dlouhodobé požívání vede k hladovění nocturny, která pod vlivem drogy přestává cítit chuť po krvi úplně a dožaduje se pouze Opia. Pakliže se brzy nenakrmí, vyhladoví a zemře.


Ačkoli je Rudé opium rozšířeno především ve své krystalické podobě jako droga, pokud se ovšem smíchá s tekutinou, krystalky se rozpustí a droga náhle účinkuje jako velmi prudký jed, bez chuti a zápachu. Zemijce a Astrály zabíjí poměrně brutálním způsobem. Jelikož jedna z jeho složek při výrobě je Mahoria, respektive její jed, stejně jako tato květina, naleptává droga své oběti zevnitř. Tam, ale její schopnosti nekončí. Toxiny produkované Opiem se dostávají do krve a postupně napadají jednotlivé orgány. Nejrychleji jim propadají plíce, takže otrávená osoba začne vykašlávat krev, postupně dochází na další a krev začne vytékat z očí, uší i nosu.

RO2.png

Zkrátka že všech  dostupných otvorů. Jako poslední útočí droga na centrální nervový systém a dochází k vnitřnímu krvácení mozku. Celá smrt je velmi bolestivá a pomalá. Co hůře, na jed z Rudého opia nebyl zatím nalezen žádný protijed. A informace o druhém  využití opia je zatím neznámá. I na nocturny má jed drastické účinky. Ne smrtelné, ale zůstanou po několik dní paralyzované, nuceny opakovaně vyzvrátit veškerý obsah svého žaludku. Následná regenerace je dlouhá a vyčerpávající, takže jsou zasaženy prudkým a dlouhotrvajícím  záchvatem krvežíznivosti ihned jak se vzbudí z hibernace. U Faejců je působení ještě o něco mírnější, ačkoli je, stejně jako u nocturny, účinky jedu nutí opakovaně zvracet a způsobuje jim silné křeče svalstva. I přes jejich vrozenou schopnost léčení se faejci nevyhnou trvalým následkům a poškození sliznic.  Kdo však má na svědomí výrobu této drogy, není zatím známo.

bottom of page